Metin2 için PC toplama

Kasmanın iki sebebi var;
Birincisi pratikte de işleyen bir durum. Oyun seçeneklerinden isimi sınırlı yapman performansı iki katına çıkartacaktır sana "rahatladım be" dedirtecektir :D.
İkincisi teorik, araştırmadım. Büyük ihtimal Metin 2 işlemcinin tek çekirdeğini kullanıyor bu yüzden çevrim içi oyuncu arttıkça kasmaya başlayacaktır.
İkinci dediğim tahmin yanlış ise (inşallah yanlıştır) i 7 bu durumu belki kurtarır. Metin 2 de sınır yok ne kadar güçlü olursa olsun o kasmayı herkes görebilir. Oyunda sınırlama yok 300-400 kişi ekrana gelebiliyor her biriyle i 7 bile başa çıkamaz bir de tek çekirdek muhabbeti varsa bazı mmo oyunlarında bu oluyor çok büyük sıkıntı.

İlk önce yorumlarınız için teşekür ederim. Yanlız 4k oyun oynamicam. Metin2 zaten en fazla 1080 çözünürlük var. Örnek olması amacı ile bir video paylaşıcam sizlerle. Attığım videodaki savaşta bende vardım yanlız videoyu çeken ben değilim. Fakat video çeken kişinin bilgisayarı bile kasıyor savaş başladıktan sonra bendede aynı şekilde kat kat daha fazla kasıyor bu sorunu çözecek bir sistem arıyorum. Bütçe belirtecek olursam 3500-4000 tl arası.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Belki masaüstü bilgisayar yerine bunu alabilirsin.

MSI GE72 APACHE CORE İ7 5700HQ 2.7GHZ-16GB-1TB-17.3''-GTX950M 2GB-W8.1

O oyun insanın hayatını karartır kardeşim çok uzun yıllar boyunca oynadım ondan bahsedince insanı yavaş yavaş hipnotize eden 1. köy müziği aklıma geldi şimdi o_O Ufak bir eleştiriden sonra şunu söylemeliyim Online oyunlar tek çekirdek performansına yüklenir. Doğru hatırlıyorsam E6600 ile 2008 yıllarında bu oyunu oynarken 1. köy e adım attığım da dar boğaz yaşıyordum işlemci yeterliydi ama oyuncu sayısı çok fazlaydı eğer o zamanlarda oynamadıysan kaç oyuncu olduğunu tahmin bile edemessin. Yeni sistem düşünürsen işlemci olarak AMD den uzak dur derim ekran kartı pek önemli değil Online oyunlarda

Metin 2'de 60 FPS kilidi var ve çok kalabalık alanlarda bilgisayarın ne kadar iyi olursa olsun senin internet bağlantının hızı, serverdeki lag gibi unsurlardan dolayı yinede kasmayı görüyorsun. Oyun 2004 çıkışlı eğer başka oyunlar oynamayacaksan çok fazla masraf etmene gerek yok. :)

Kasmanın iki sebebi var;
Birincisi pratikte de işleyen bir durum. Oyun seçeneklerinden isimi sınırlı yapman performansı iki katına çıkartacaktır sana "rahatladım be" dedirtecektir :D.
İkincisi teorik, araştırmadım. Büyük ihtimal Metin 2 işlemcinin tek çekirdeğini kullanıyor bu yüzden çevrim içi oyuncu arttıkça kasmaya başlayacaktır.
İkinci dediğim tahmin yanlış ise (inşallah yanlıştır) i 7 bu durumu belki kurtarır. Metin 2 de sınır yok ne kadar güçlü olursa olsun o kasmayı herkes görebilir. Oyunda sınırlama yok 300-400 kişi ekrana gelebiliyor her biriyle i 7 bile başa çıkamaz bir de tek çekirdek muhabbeti varsa bazı mmo oyunlarında bu oluyor çok büyük sıkıntı.
Birinci dediğinizi şöyle cevaplayım. Metin2 üzerinde denemediğim hiç bişey kalmadı şuanki sistemimle. İkinci söylediğinizi bende bilmiyorum. :)

O oyun insanın hayatını karartır kardeşim çok uzun yıllar boyunca oynadım ondan bahsedince insanı yavaş yavaş hipnotize eden 1. köy müziği aklıma geldi şimdi o_O Ufak bir eleştiriden sonra şunu söylemeliyim Online oyunlar tek çekirdek performansına yüklenir. Doğru hatırlıyorsam E6600 ile 2008 yıllarında bu oyunu oynarken 1. köy e adım attığım da dar boğaz yaşıyordum işlemci yeterliydi ama oyuncu sayısı çok fazlaydı eğer o zamanlarda oynamadıysan kaç oyuncu olduğunu tahmin bile edemessin. Yeni sistem düşünürsen işlemci olarak AMD den uzak dur derim ekran kartı pek önemli değil Online oyunlarda
O depolardan yürüyemezdik, şuan ise sinek avlıyorlar oyunda. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı