Metin2 PvP serverları artık virüs saçıyor

Misali2 altyapısında suspect2 diye server açılacak bu güvenilir mi peki arkadaşlar? Misali2 oynayan birileri yanıtlarsa sevinirim zaten aynı Client kullanılıyormuş galiba. Yıllardır açık olan bir Client ama yine de buraya sormak istedim.

Muhtemelen güvenilirdir hocam, hype ile çok oyuncu toplayan sunucular genelde temiz oluyor, her hafta kapanıp tekrar açan sunucular artık oyunculara ep yükletemeyeceğini gördüğü için bu gibi yollara başvuruyorlar tahminimce.

Bu dediğin doğru hocam. Geçenlerde ben de bir tane server indirmiştim, oyunun klasöründe "client.dll" isminde bir dosya var ve virüs programları trojan olarak algılıyor. Ben şahsi olarak Avast kullanıyorum, o bile uyarı vermişti ki kolay kolay false-positive asla vermez. Allah Allah dedim, herhalde false-positive'dir. Dosyayı sildim, fakat patcher tekrardan yüklüyordu. Yüklemese bile oyun zaten o dosya olmayınca oyun açılmıyordu. Dedim bunda bir iş var.

Virustotal'e attım, 20'den fazla virüs programı bunu tehdit olarak algılamıştı. Senin sonuçlar yine iyimser hocam, hatta neredeyse false-positive ayarında. Benim tarattığım daha fazlaydı. Bu galiba server'dan server'a göre değişiklik gösteriyor.

Herneyse oyunu bilgisayardan tamamen sildim. Silmeme rağmen bilgisayarın performansı yarı yarıya değil, yarıdan daha fazla düştü. Bir klasöre dahi zor girmeye başlamıştı. Kaynak izleyiciden baktığımda donanım kullanım oranları normal gözükse de, bilgisayarın performansı gözle görülür derece de düşmüştü. Format atmak zorunda kaldım.

Bu devirde Metin2 pvp oynamanızı tavsiye etmem. İllaha da oynayacaksanız, resmi sunucuları tercih edin.

Muhtemelen güvenilirdir hocam, hype ile çok oyuncu toplayan sunucular genelde temiz oluyor, her hafta kapanıp tekrar açan sunucular artık oyunculara ep yükletemeyeceğini gördüğü için bu gibi yollara başvuruyorlar tahminimce.
Benim indirdiğim server'da hype'lıydı hocam. Bunun kitleyle ve hype ile bir ilgisi yok zannımca.

İcardiMt2 bu arada.

Bu dediğin doğru hocam. Geçenlerde ben de bir tane server indirmiştim, oyunun klasöründe "client.dll" isminde bir dosya var ve virüs programları trojan olarak algılıyor. Ben şahsi olarak Avast kullanıyorum, o bile uyarı vermişti ki kolay kolay false-positive asla vermez. Allah Allah dedim, herhalde false-positive'dir. Dosyayı sildim, fakat patcher tekrardan yüklüyordu. Yüklemese bile oyun zaten o dosya olmayınca oyun açılmıyordu. Dedim bunda bir iş var.

VirusTotal'e attım, 20'den fazla virüs programı bunu tehdit olarak algılamıştı. Senin sonuçlar yine iyimser hocam, hatta neredeyse false-positive ayarında. Benim tarattığım daha fazlaydı. Bu galiba Server'dan Server'a göre değişiklik gösteriyor.

Her neyse oyunu bilgisayardan tamamen sildim. Silmeme rağmen bilgisayarın performansı yarı yarıya değil, yarıdan daha fazla düştü. Bir klasöre dahi zor girmeye başlamıştı. Kaynak izleyiciden baktığımda donanım kullanım oranları normal gözükse de, bilgisayarın performansı gözle görülür derece de düşmüştü. Format atmak zorunda kaldım.

Bu devirde Metin2 PvP oynamanızı tavsiye etmem. İllaki da oynayacaksanız, resmi sunucuları tercih edin.

Benim indirdiğim Server'da hype'lıydı hocam. Bunun kitleyle ve hype ile bir ilgisi yok zannımca.

İcardimt2 bu arada.

Anlık olarak şu anda CPU miningini araştırıyorum, (tabii ki kasıtlı ve isteyerek zira 36/72 çekirdekli hayvani bir sistem kurdum) eğer bu M.2 PvP konusunda da bir şeyler öğrenirsem konuya yazacağım. Şu anlık 10 k/hlık zephyr kazıyorum.

Son düzenleme:
Misali2 altyapısında Suspect2 diye server açılacak bu güvenilir mi peki arkadaşlar? Misali2 oynayan birileri yanıtlarsa sevinirim zaten aynı client kullanılıyormuş galiba. Yıllardır açık olan bir client ama yine de buraya sormak istedim.
O elemanın tek derdi para kardeşim, her şey olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı