Microsoft FTC davasını kazandı Activision satın alımına hak kazandı!

Bu tarz ağır bir hareket yapılması tekel olmayacağız sözünden dönmelerine sebep olur ve bu gelecek satın alımları zorlaştırır. Yeni oyunları CoD hariç olacak şekilde Xbox'a özel yapabilirler fakat eski oyunları kütüphanelerden kaldırmazlar.

Benim çok Soky'ci arkadaşlarım var. Hem bildiğin bazıları tapıyor. Adama diyorum Series S PS4'ten çok daha iyi diye PS4'ün namı yeter diyor adam. Kendisi de biliyor Series S'in kat kat daha iyi olduğunu. Böylesi soky fanları her şeye layık. Keşke kaldırılsa tüm eski oyunları. Şerefsizim gram üzülmem!

Son konsol devri zaten bu dönem. Bütün dünyada internet hızları iyileşti Sony belki zorlayarak 2028 de bir cihaz daha çıkarabilir işine geliyor nasıl olsa. İnternet hızı düşük olan ülkeler zaten fakir oldukları için konsol satışı ya çok az ya da hiç yok. Yani konsol alabilen ülkelerde zaten hızladar çok yüksek.

Cloud Gaming o kadar gelişmedi abartmayın bir nesil daha konsol görüceğimizden adım gibi eminim ama ileriki nesil son nesil olabilir.

10. nesil savaşını bilmem ama 11. nesil savaşı mızraklarla olacak.
-Aspect15

Cloud Gaming o kadar gelişmedi abartmayın bir nesil daha konsol görüceğimizden adım gibi eminim ama ileriki nesil son nesil olabilir.

-Aspect15

Cloud'un gelişmesine evet çok var ama sıkıntısı şu ki büyük firmalar oyunlarını eklerler mi? Veya kendi Cloud'larını yaparlar mı? Bildiğim kadarıyla Ubisoft ve EA şu an bunun için çalışıyor aktif olarak şu an piyasada çok fazla Cloud servisi var ama adamakıllı kullanılabilecek bir; GeForce NOW, Boosteroid, Xbox Cloud Gaming var. Öbürleri boş.

Benim çok Soky'ci arkadaşlarım var. Hem bildiğin bazıları tapıyor. Adama diyorum Series S PS4'ten çok daha iyi diye PS4'ün namı yeter diyor adam. Kendisi de biliyor Series S'in kat kat daha iyi olduğunu. Böylesi soky fanları her şeye layık. Keşke kaldırılsa tüm eski oyunları.
Bu işin sonu şuna çıkıyor hocam. "NVIDIA neden 4060'a 8GB VRAM koydu, 4090 neden 1600 dolar?". Sizin bahsettiğiniz derecede bu kadar yüksek işte. Yeni oyunlar konsol özel olabilir fakat eski oyunları kaldırmaları fazla olur. Xbox'cı tayfa Sony'ci tayfa kadar kör değil. Xbox'cı tayfadan bile buna ses çıkaran olur. Sony'nin ne kadar çirkef olduğunu biliyoruz. Sony'de hemen benzer şeyler yapar o noktada.

-Aspect15
Abartılan bir şey yok gelişim ortada ve 5 sene sonrasına daha da gelişecek. Yahu bizim ülkede bile 50 mb den aşağı kullanan görmedim çevremde. 1 nesil konsolu yazdıgım gibi belki Sony den göreceksin ancak Xbox zaten çıkarmayacak. Sony nin bile çıkarması düşük ihtimal.

Son konsol devri zaten bu dönem. Bütün dünyada internet hızları iyileşti Sony belki zorlayarak 2028 de bir cihaz daha çıkarabilir işine geliyor nasıl olsa. İnternet hızı düşük olan ülkeler zaten fakir oldukları için konsol satışı ya çok az ya da hiç yok. Yani konsol alabilen ülkelerde zaten hızlar da çok yüksek.
Siz öyle diyorsunuz ama Microsoft için konsol devri bitmiyor hocam. Adamlar yeni nesil konsollar 2027-2028'de gelir, Playstation 5 Slim sene sonunda gelir gibi beklentilerle hareket ediyorlar.

Daha 4k 60 fps oyun oynamiyoruz cloud oyunamı gecicez :D
Abartılan bir şey yok gelişim ortada ve 5 sene sonrasına daha da gelişecek. Yahu bizim ülkede bile 50 mb den aşağı kullanan görmedim çevremde. 1 nesil konsolu yazdıgım gibi belki Sony den göreceksin ancak Xbox zaten çıkarmayacak. Sony nin bile çıkarması düşük ihtimal.

Abartılan bir şey yok gelişim ortada ve 5 sene sonrasına daha da gelişecek. Yahu bizim ülkede bile 50 MB'den aşağı kullanan görmedim çevremde. 1 nesil konsolu yazdıgım gibi belki Sony'den göreceksin ancak Xbox zaten çıkarmayacak. Sony'nin bile çıkarması düşük ihtimal.

Benim 4-5MB downloadı olan arkadaşlarım var. Ülkede ki internet çok kötü. Benim çok şükür internet için sıkıntım yok çok memnunum GeForce NOW EU'dan bile sıkıntısız oyun oynayabiliyorum ama ülkedeki altyapı kötü iyi olanlarında fiyatları çok yüksek. Burada da maalesef ekonomi kurbanı oluyoruz.

Bu tarz ağır bir hareket yapılması tekel olmayacağız sözünden dönmelerine sebep olur ve bu gelecek satın alımları zorlaştırır. Yeni oyunları CoD hariç olacak şekilde Xbox'a özel yapabilirler fakat eski oyunları kütüphanelerden kaldırmazlar.
Elbette kaldırmayacaklar ama kaldırmalılar. Hiçbir şey olmaz satın alımdan sonra ms istediğini yapabilmeli. Ayrıca ben Ms'in tekel olmasını sonuna kadar destekliyorum. Benim gibi eski oyuncular Sony'nin tekel dönemlerini gördüğü için Ms'in tekel olması çok daha iyidir diye düşünüyoruz. Daha unutmadık PSP'nin sadece Sony marka hafıza kartıyla çalıştığı dönemleri. Bunların hepsinin hesabı kesilecek artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı