Millette nasıl bu kadar para var?

Çoğu kişinin ebeveyni maaşını yurt dışında çalıştığı için dolar bazında ödüyor(yani x(çarpı)8 deyin anlarsınız)

Sırf çalışmayla da olmuyor. 13-14-15-16-17 yaşlarında ki gençler yaz tatilinde Full çalışsa bile orta düzey sistemi zar zor alıyorlar. Herif sana 40 lira veriyor bir masaya yatırmadığı kalıyor.

Ben babamın yanında inşaatta ona yardım ederek günlük 50TL'den imzamdaki sistemi aldım cidden çok yoruluyordum vücudumdan şelale gibi ter akıyordu babamada bayağı yardımım dokunuyordu. 2ay çalışarak 2000TL civarı bir para geçti elime +900TL de babam kattı aldım PC'yi.
İmzadan yönerge göndermek yasakmış sistem:
PowerColor RX570 Red Dragon 4GB/Ryzen 3 3100/Biostar A320mh/ Crucial BallistiX16 GB CL15 3000MHz DualKit/Biostar S120 256GB/GameGaraj 450W +80Bronze/DarkFlash Pollux mesh.

Evet, konudan sonra köşeyi döndük. :D
Çok sevindim cidden 🤣 .
Parayı bulan insanlar 3 ye ayrılır
1- Kendi alın teriyle meslek sahibi olup, bir şeyler öğrenip para kazananlar
2- Babasının parası çok olanlar
3- Valla millet parayı kayınpederinden bile buluyor düşününce ; ).

Umarım bende bulurum parayı : D.
Geçen sene yazmışım bunu şimdi gördüm, bende buldum gibi arkadaşlar parayı. Bu konu sihirli sanırım düşününce hayatımda maddi olarak olumlu ne olduysa bu yazıdan sonra oldu. Para biriktirmeyi öğrendim, çalıştığım yer (babamın yanı) %100 maaşıma zam aldım, borsadan parayı katladım, ailem yurtdışı için bana yeşil ışık yaktı (bir kaç pürüz var bazen yazılarımda bahsediyorum bilenler bilir.), çevrem şu korona günlerine rağmen deli gibi genişledi vs vs.
İnşallah bulursun hocam direk kayınpederde bulsan olur.😃
Hedeflerimden biride bu bu arada. Duyurumu da yapayım şimdiden Zengin kayınpeder aranır, kızı hallederiz sonra. :d

Geri
Yukarı