Milli piyango tuttuğunda ne yapardınız?

Hayalimdeki Roadstar elektrikli otomobili en başta satın alır, geri kalanıyla da ülke genelindeki tüm sokak hayvanlarını içine alıp sürekli bakıp gözetecek (Hayvanları Koruma Derneği'yle senkron çalışarak) bu amaçla yapılan ev ve barınaklarına harcardım tüm paramı. Bir evim, bir benzinli arabam, bir emekliliğim de var, tek farklı beklentim bu olurdu.

O kadar da hevesli değilim bu para konusunda, yılbaşında aldığım 6 biletten üçüne amorti vurdu, toplamda 75 t. para ediyor, bu yıl bitmeden bunu teslim almam lazım, ama hala almadım bunu bayiden örneğin. Bu hayatta önem verip benimsediğim en son şey paradır, paradan daha önemli şeyler (Beğenilmek, forumlarda + pop almak, vb.) ve gerçek dostluk, arkadaşlık daha önemlidir benim için. Para olunca bunnar olur mu olur, ama paranın sihirli, gizemli çekim gücüne bağlı olarak bu olur, para bitince dostluklar, yalancı arkadaşlıklar da anında biter örneğin. Benim para/dostluk konusundaki en temel felsefem böyle maalesef, yani önce gönül (Cömertlik, el, açıklık) zenginliği, sonra gerçek parayla olunan asıl zenginliktir.

Milli piyangodan yüksek paralar (servet) kazanarak bunu teslim alıp çok mutlu ve çok refah içinde yaşayanına şimdiye kadar istatistiki olarak (Belki birkaç kişi olabilir) rastlamadım, ya parayı iyi yönetemeyip zarar edip daha çok borca girmişlerdir, ya bir hastalık sonucu bunun nimetinden yeterince ne yazık ki faydalanamamışlardır ya da göze gelip erken yaşta vefat etmişlerdir, yani havadan gelen ve bir emek harcanmadan gelen bu türlü şans oyunlarından gelen para olduğu için aslında hiç kimse için hayırlı olmamştır, bir hayrını da ne yazık ki hiç görememişlerdir, ama akıllı iş adamı olur ve mevcut borçlarını kapatıp iş için iyi bir yatırım için de bunu iyi kullnanırsa ve fakirlere, düşkünlere de yeterince yardım ederse o zaman çıkan bu piyango değerlendirilmesi açısından belki en güzeli olur, yani büyük para akıllı (para yönetiminden anlayan ve buna güvenip bilinçsizce de fazla açılmayan) insanların eline düşerse (Onlara çıkarsa) daha faydalı olabilir, kendi görüşüme göre. Kolay gelsin.
Ekleme ve düzeltme : Evsiz ve yardıma muhtaç olan insanlarla sokak hayvanlarına.. demek istemiştim, yazı malesef eksik olaraak çıkmıştır, bunu düzeltiyorum.

Son düzenleme:
İlk olarak yaklaşık 2 yıldır hayal ettiğim ve planladığım gaming room projemi gerçekleştirirdim. İleride kazanacağım çok fazla olmayan para ile hesapladığım zaman bana 50.000 lira bir masraf çıkarıyordu ortalama. Tabi bu projeye çok üst düzey ve bir gamer için gereksiz donanımlar eklememiştim. Ama tabii ki büyük parayla oluşturacağım sistem çok büyük ihtimalle Ryzen 2990WX ve RTX 1080 Ti donanımları ve en üst düzey parçalarla oluşur. Herhalde 200.000 lira oraya gider. Abime kendime son model spor arabalar çeker ve buraya sığdıramayacağım şeyler yaparım. Bu kadar yeter, çıksın da sonra konuşuruz. :)

RTX 1080Ti yazmışım. Herkesten özür dilerim. Alışkanlık işte. Uygulamada olduğum için düzenleyemedim. Kusuruma bakmayın. RTX 2080Ti :(

Havuzlu ve büyük arazili bir villa, villanın içinde oyun odam duvarda PS4, masada 3 monitörlü RTX'li kasa. Spor arabalarım. Havuz başında manitam elimizde portakal suyu. Özel jet ile dünyayı gezmek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı