Mimarlık için laptop tavsiyesi

Abdussamed

Hectopat
Daha fazla  
Bu sene mimarlığı kazandım ve bildiğim kadarıyla mimarların kullandıkları programlar her pcnin kaldırabileceği programlar değil ve benimde bütcem kısıtlı olduğu için (1500-2000) işin içinden çıkamadım. Aradığım pc özelliklerine kısaca değinecek olursam;
-Mat ekran
-Min 8 gb ram
-Nvdia gt740m ve ustu ekran karti
-Hard disk 500 gb yeterli ve hizi 7200 rpm olursa cok guzel olur
-17.3 inc olursa mukemmel ama 15.6 ya da hayir demem
Haa bide amd islemci ve ekran karti istemiyorum
Şimdiden çok teşekkür ederim

Asus X550LN XO007D Notebook en ucuz asus dizüstü bilgisayar modelleri pcdepo.com da - Laptop, laptop fiyatları, notebook, dizüstü bilgisayar, asus laptop , lenovo notebook, dell dizüstü bilgisayar , hp bilgisayar

Bu modele bakmalısın. 5400 rpm olması sorun değil. Zaten diskten performans istiyorsan SSD takacaksın. Başka çaren yok. SSD takmanı öneririm aldıktan sonra. Bu bütçeye saydığın özellikleri içeren 17" laptop bulamazsın. Bu bütçeye önerilebilecek en iyi laptop budur. 840M ekran kartı içeren ve bu özelliklere sahip başka laptop yok bu bütçede. 2500 TL'ye çıkarsan daha iyi laptoplar var tabii.

Asus X550LN XO007D Notebook en ucuz asus dizüstü bilgisayar modelleri pcdepo.com da - Laptop, laptop fiyatları, notebook, dizüstü bilgisayar, asus laptop , lenovo notebook, dell dizüstü bilgisayar , hp bilgisayar

Bu modele bakmalısın. 5400 rpm olması sorun değil. Zaten diskten performans istiyorsan SSD takacaksın. Başka çaren yok. SSD takmanı öneririm aldıktan sonra. Bu bütçeye saydığın özellikleri içeren 17" laptop bulamazsın. Bu bütçeye önerilebilecek en iyi laptop budur. 840M ekran kartı içeren ve bu özelliklere sahip başka laptop yok bu bütçede. 2500 TL'ye çıkarsan daha iyi laptoplar var tabii.
Yani haklısın büyük ihtimal bunu alacağım ama aynı özelliklerde Dell'in PC'si var. Onu da alabilirim. Ama büyük ihtimal bu. Asus'u severim. Bir arkadaşımda Asus var. O alırsan ilk tercihin Asus olsun diyor. Yine de teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı