Minecraft hakkında ne düşünüyorsunuz?

Reddywich

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Tekirdağ
Oyunun verdiği gerçek Sandbox hissini alabildiğim için çok seviyorum. Kendi şeylerimi ortaya koymayı seviyorum ve bu yüzden de oynuyorum. Ancak arkadaş ortamımda ne zaman "oynuyorum" konusunu açsam hep bir dalga konusu oluyorum :D Gülüp geçiyoruz, çok kötü hissettiren bir şey değil ancak çoğu kişi çocuk oyunu ön yargısıyla oyundan uzak duruyor. Haliyle de benim gibi oyunu sevenler yalnız oynamaya mahkum oluyor :D Siz Minecraft hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ben çocukluğumdan beri oynadığım için benden bir türlü kopamadı bu oyun. Müthiş bir şaheserdir benim gözümde. Tabi oyunda artan saçma Mini Games ve Modlar oyunu kötüleştiriyor bence. Ben daha çok teknik modlarla oynamayı seviyorum. Bence kimseyi dinleme çok iyi bir oyun çocuk oyunu olduğunu da sanmıyorum hayal gücünün sınırlarını zorlayabileceğin bir oyun.

Nasılsa her sene rastgele bir gün arkadaşlarla konuşurken dalgasını geçmeye başlayıp o günün akşamına saatlerce oynadıktan sonra silip bir sonraki seneye kadar bir daha girmeyiz. Genelde survival oynarız. Her ne kadar dalgasını geçip gırgırını yapsakta arkadaşlarla oynanabilecek zevkli bir oyun. Yine de sürekli oynanacak bir şey değil. (=

@Silinen üye Dediği gibi oyuncu sayısında ciddi bir azalma var (yaklaşık %50 azalma). Oyun gerçekten zevkli ben hala ara sıra oynarım. Ancak günümüz oyunları ile rekabet edebilecek düzeyde değil. Bu yüzden diğer oyunları %85 oynuyorsam Minecraft en fazla %15 oynuyorum. Tabii eskiden benim vazgeçilmezimdi. Ayrıca İngilizcemin gelişmesinde de büyük önemi vardır Minecraft'ın.
Not: 1.4.7'den beri oynuyorum yani yaklaşık 6 yıl.

Minecraft'ı çok uzun zamandır oynuyorum (1.5.2'den beri, ondan önce de Pocket Edition'ı oynamıştım). Minecraft dışında bir sürü popüler oyuna da sahibim. Eskiden daha çok oynardım, şimdi çok oyuna sahip olduğum için artık eskisi kadar fazla oynamıyorum. Ama şahsen oynarken en çok keyif aldığım oyun Minecraft. Yani harcadığım zamana değmesi açısından Minecraft ilk sırada. Bana kalırsa en başarılı oyunlardan birisi...

Geçen yeni versiyonunun bir videosunu izledim biraz abartı olduğunu düşünsemde artık yapıtların çok çok daha iyi olduğunu farkettim arada oynuyorum ama eski günlerdeki MCSG yok artık :D

Benim halen daha severek oynadığım bir oyun. Hiçbir oyun beni Minecraft kadar sarmıyor (BF1 dahil). Şu anda bilgisayarımda BF1, CS 1.6, CS:GO ve Minecraft var. En çok Minecraft'ı seviyorum.
Yaşım 4 ay önce 15 oldu, buna rağmen zevk alarak oynuyorum. Bence Minecraft çocuk oyunu değil. Hatta çocukların oynamaması gereken bir oyun. Online oynayacaksanız Premium satın alın, Hypixel gibi sunucularda oynayın. Türk sunucularındaki oyuncuların çoğunluğu 7-12 yaş arası.
Yavaş yavaş gündemden düşmeye başlayan bir oyun olsa da özellikle arkadaşlarla birlikle hala oynanabilecek bir oyun.

Ben yeğenim ve çocuğumun isteği için kurdum önce ne saçma ne anlıyorsunuz bundan derken yeğenimin ve kızımın -Baba / ''Dayı '' şu çocuk böyle birşey yapmış bana yapsana diyerek benimde dahil olduğum Redstone sistemleri konusunda ( gerçek dünyadaki bir çok makine / elektronik devre vs mantığına , yapımına çok benzediği ve bu kadar basite indirgenerek çocuğumda zihin geliştirici bir etken olur diye düşünerek satın aldığım ve şu anda bile haftada 8/9 saat oynadığım oyundur . Not : Yaşım 36 :) Dipnot : Sevdiğin şeyi sevdiğin için yapıyor ve yaparken kimseye zarar vermiyor , eğleniyor , keyif alıyor , mutlu oluyorsan , kimseyi dinleme . Kimsenin onayını bekleme . Hayatında ki her konuda . Şöyle gösterebilirim ; 369904

Geri
Yukarı