Minecraft hangi eşyalara hangi büyüler basılmalı?

300974

Hectopat
Arkadaşlar Minecraft'ta en sonunda tamamen Netherite oldum. Bende çok fazla büyü var ama ne basarsam daha iyi olacağını bilmiyorum. Aşağıda resimlerini attıklarıma başka neler basmalıyım?

1621950399981.png

1621950416964.png

1621950435427.png

1621950453131.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Not: Darbe 5 büyüsü iskelet ve zombilere fazla vurdurur. Eklembacaklıların kıyameti ise örümceklere daha çok haser verir. O yüzden keskinlik 5 en iyisi çünkü tüm canlılara fazla hasar vurur.

keskinlik 5

Tamir.

Kırılmazlık 3

Süpürücü kenar 3

Alevden çehre 2

Savurma 2

Solungaç,

Su adaptasyonu,

Kırılmazlık 3,

Tamir.

Koruma 4,

Kırılmazlık 3,

Tamir.

Kırılmazlık 3,

Koruma 4 ve.

Tamir.

Tüy düşüşü 4,

Ruh hızı 4,

Ateş koruması 4,

Tamir.

Kırılmazlık 3

Üstte verdiğim büyüler ile lavda yüzebilir, patlamalara karşı çok dayanıklı olursunuz.

Verimlilik 5

Tamir.

Kırılmazlık 3

İstersen ipeksi dokunuş bas. Kazdığın eşya olduğu gibi gelir.

Bir not daha: Tamir büyüsü XP aldığın zaman elinde tuttuğun/giydiğin eşyayı tamir eder.

İstediğin zırhlara da dikenler 3 basabilirsin. Sana vuran canlılar hasar alır.

Not: Darbe 5 büyüsü iskelet ve zombilere fazla vurdurur. Eklembacaklıların kıyameti ise örümceklere daha çok haser verir. O yüzden keskinlik 5 en iyisi çünkü tüm canlılara fazla hasar vurur.

keskinlik 5

Tamir.

Kırılmazlık 3

Süpürücü kenar 3

Alevden çehre 2

Savurma 2

Solungaç,

Su adaptasyonu,

Kırılmazlık 3,

Tamir.

Koruma 4,

Kırılmazlık 3,

Tamir.

Kırılmazlık 3,

Koruma 4 ve.

Tamir.

Tüy düşüşü 4,

Ruh hızı 4,

Ateş koruması 4,

Tamir.

Kırılmazlık 3

Üstte verdiğim büyüler ile lavda yüzebilir, patlamalara karşı çok dayanıklı olursunuz.

Verimlilik 5

Tamir.

Kırılmazlık 3

İstersen ipeksi dokunuş bas. Kazdığın eşya olduğu gibi gelir.

Bir not daha: Tamir büyüsü XP aldığın zaman elinde tuttuğun/giydiğin eşyayı tamir eder.

İstediğin zırhlara da dikenler 3 basabilirsin. Sana vuran canlılar hasar alır.

Ben araştırdığımda keskinlik oyunculara, darbe ise moblara daha çok hasar verdiğini gördüm her yerde. Bende keskinlik v varda basmalı mıyım ki.
Kalkana dikenler bas derim mükkemel oluyor kazmanada aslında servet basabilrdin ama ipeksi var.
Kalkana dikenler basılmıyor.

Ben araştırdığımda keskinlik oyunculara, darbe ise moblara daha çok hasar verdiğini gördüm her yerde. Bende keskinlik v varda basmalı mıyım ki.

Yani darbe: iskelet ve zombilere, eklembacaklıların kıyameti ise örümceklere hasar verir.

Keskinlik ise her şeye. Zaten keskinlik basınca kılıcın hasarı artıyor özelliklerine bakarsanız.

Aynı Koruma 4 mantığı. Ateş Koruması ateşten korur. Patlama Koruması patlamalardan. Atkı

Koruması ise ok ve ghast vuruşlarından korur. Fakat koruma 4 büyüsü hepsinden korur.

Geri
Yukarı