Minecraft Launcher "yerel başlatıcı güncellenemiyor" hatası

İşletim sistemi
Windows 11

cosmot_12

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 GB RAM
Ekran kartı
rx radeon 640
Anakart
(type 20T8, 20T9) 20T8S000AK18
İşlemci
İntel core i7 10. nesil
Öncelikle iyi akşamlar. Uzun süredir Minecraft oynamıyorum. Bugün bir Survival haritası açmak istedim, Minecraft Launcher'ın bir Update'i vardı. Update'in belirli bir kısmına geldikten bir hata verdi. Güncellenemiyor diye. Buna bir çözüm bulabilir misiniz?

minecraftlauncherreport.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir güvenilir VPN ile sorunu çözebilirsin. Ben de yaşadım sanırsam Türkiye tarafı kaynaklı bir sıkıntıları var sunucularında.

Çözümü buldum. Minecraft'ın Windows uygulamalar kısmında ayarlarına girin ve aşağıda onar sıfırla vs yazıyor, oradan sıfırla seçeneğine tıklayın. Ben de sorun düzeldi böyle yapınca. Güncellemeyi de yaptı.
Ekstra bilgi; log dosyalarına baktığımda " C:\...\launcher_profiles.JSON'dan güncelleme tercihleri okunamadı" yazıyordu, sıfırlayınca sanırım düzeldi.

Bugün girmeye çalışırken bende aynı sorunu aldım acaba genel bir sorun mu?

Çözümü buldum. Minecraft'ın Windows uygulamalar kısmında ayarlarına girin ve aşağıda onar sıfırla vs yazıyor, oradan sıfırla seçeneğine tıklayın. Ben de sorun düzeldi böyle yapınca. Güncellemeyi de yaptı.
Ekstra bilgi; log dosyalarına baktığımda " C:\...\launcher_profiles. JSON'dan güncelleme tercihleri okunamadı" yazıyordu, sıfırlayınca sanırım düzeldi.

Windows uygulamalardan kastınız nedir tam olarak anlayamadım biraz daha detaylı anlatmanız mümkün mü?

Bilgisayarda arama kısmına %appdata% yazıp. Minecraft dosyasını silip tekrar başlattım ve açıldı. Ancak dünyalarınızın kayıtları bu dosya içerisinde olacağı için yedek alıp yapmanızı öneririm.

Eğer başlat menüsüne gelip uygulamalar ve özellikler penceresini açarsanız orada Minecraft'ı aratın. Ardından üzerine tıklayıp "gelişmiş seçenekler" seçeneğine tıklayın. Biraz aşağı inince orada "sıfırla" ve " onar " gibi tercihler göreceksiniz. Ben oraya gelip sıfırla yapınca sorun düzeldi.
Not: Oyunu satın aldım, orijinal oyunda çözüm bu şekilde oldu. Crackli sürümleri vs bilmiyorum.

Ekstra bilgi; log dosyalarına baktığımda " C:\...\launcher_profiles. JSON'dan güncelleme tercihleri okunamadı" yazıyordu, sıfırlayınca sanırım düzeldi.

VPN açıp girdim düzeldi sorun gerek yok böyle şeylere.

Geri
Yukarı