Minecraft tam ekrandayken 60 FPS'e sabitleniyor

Slotthes

Centipat
Minecraft oynarken dikey senkronizasyon açık iken pencerelide 144 tam ekranda 60 FPS alıyorum 2 gündür neden olduğunu araştırıyorum bulamadım Minecraft. EXE'den tam ekran iyileştirmelerini de kapadım.

En fazla kare hızını sınırsız yap bir de OptiFine kur FPS daha iyi olur en yüksek ayarlarda OptiFine'sız 80 FPS OptiFine açınca 180 FPS veriyor çok fark ediyor.

En fazla kare hızını sınırsız yap bir de OptiFine kur FPS daha iyi olur en yüksek ayarlarda OptiFine'sız 80 FPS OptiFine açınca 180 FPS veriyor çok fark ediyor.

Hocam zaten 600 FPS alıyorum sorun o değil tam ekrana alınca 60 Hertz gibi gözüküyor pencerelide 144 Hertz gibi hissettiriyor.

Ekran çözünürlüğünüz aynı çözünürlüğün 60 Hz olan seçeneğine ayarlanmış olabilir. Çözünürlüğü değiştirirken yanında örnek olarak 1920x1080@165 şeklinde ekranınızın Hz değerine uygun olan çözünürlüğü seçin.
1711134461839.png

Ekran çözünürlüğünüz aynı çözünürlüğün 60 Hz olan seçeneğine ayarlanmış olabilir. Çözünürlüğü değiştirirken yanında örnek olarak 1920x1080@165 şeklinde ekranınızın Hz değerine uygun olan çözünürlüğü seçin.
Eki Görüntüle 2147710

Sanırım bu sadece OptiFine'da var ben sodium kullanıyorum sodiumda bunu değişebiliyor muyum?

Ayarlardan diğer gir ekran çözünürlüğü var oradan ayarla.
Bulamadım 😢

Geri
Yukarı