Misafir Çocuğuna Nasıl Davranırsınız ?

Zaten gelen küçük çocuklar. Yatarım yere. Sırtıma basın derim size bilgisayar oynatacağım derim. Bayağı yaptırırım hem masaj olur hem yoruluyorlar. Sonra açmak istediğimde yok diyorlar :D

Genelde yanıma oturtup bilgisayar ile oynatıyorum. Yaramaz ve şımarık bir çocuksa ailesine çocuklarını yanımdan almalarını çünkü ödevim olduğunu(!) söylüyorum.

Geçenlerde eve misafir geldi, bilgisayarımla oynamak istedi bende izin verdim. Hayatımda yaptığım en kötü hataydı. Çocuğa Minecraft açtım çocuk sağ tık sol tık bilmiyor, direk farenin üstüne "ŞAAK!" diye vuruyor. Bende delirdim. O saatten sonra misafir çocuklarının şeytanın arka bacağı olduğunu öğrendim. Artık çocuklara odama girmesinler diye bayram şekerini dayıyorum, hareket edecek halleri kalmıyor. :D

Tanıdığım sevdiğim adam akıllı biri ise, gözetimim altında oynayabilir.
Ama "abi bana bunu aç LAN" falan derse anasını, babasını saymam, çocuğa bağırım.
Ama çoğunlukla misafir çocuğu ben oldum ve kibardım.
Sadece kuzene falan verdim PC'yi, kimse gelmiyor çünkü.

Düşman piyadesi gibi davranırım hocam. Bugün bayram. Yine gelecekler şimdi kırk haramiler gibi.
Onların yüzünden bilgisayarımı topladım kaldırıyorum. Gelince de eskisi bozuldu tekrar almadık diyeceğim. Mükemmel hissettirecek gerçi ama o küçük yaratıklar yüzünden Valorant atamama hüznü aklımdan çıkmıyor.

Komşu çocuğuna ne isterse veriyorum, bilgisayar kullanmasınıda biliyor zaten CS:GO falan açıyorum botlarla kafasına göre takılıyor canımın içi.

İstediği oyunu oynamasına izin veriverin. Tabii ki dozunda. Eğer zaten hadsizlik yaparsa ağzının payını verirsiniz. 1-2 saatliğine bilgisayar oynama izni verdiniz diye ölmüyorsunuz. Bilginize.

İstediği oyunu oynamasına izin veriverin. Tabii ki dozunda. Eğer zaten hadsizlik yaparsa ağzının payını verirsiniz. 1-2 saatliğine bilgisayar oynama izni verdiniz diye ölmüyorsunuz. Bilginize.

Ölüyorum hocam. 7 yaşındaki çocuk bilgisayarıma gelip "ben buna cesego indireceğim!" deyince ölüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı