Modem arayüzünden AdGuard DNS kurulumu

CrawLTR

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar modem üzerinden atıyorum AdGuard DNS'ini yaptım diyelim örneğin televizyondaki YouTube'deki reklamlar çıkmayacak mı ya da mesela telefonda ki Google reklamları gibi reklamlar olmayacak mı? Çünkü bilgisayardaki eklentide engelliyor ve bu DNS üzerinden oluyor mu? Bir de internet yavaşlar mı? Oluyor ise TP-Link TD-W9970 modelli modemim de nasıl yapabilirim?

1631731517508.png

Böyle bir ayar var fakat nasıl yapacağım hakkında fikrim yok.
Çözdüm arkadaşlar.
DHCP sunucu > LAN ayarları > en altta ki iki seçenek.

1631732218768.png

Not: Mbps olarak kaybım yok ve reklamları engelliyor :D

Son düzenleme:
Ben de bunu yaptım ama 1 gün geçmesine rağmen hala Adguard DNS sorgularda görünmüyor. Ne yapmam gerektiğini bilen var mı?
Ben de bunu yaptım ama 1 gün geçmesine rağmen hala Adguard DNS sorgularda görünmüyor. Ne yapmam gerektiğini bilen var mı?
Vodafone, popüler DNS servislerini kendi servisine yönlendiriyormuş. Benzer sorunlar yaşayan arkadaşlar için not olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
LG webos akıllı televizyonda reklam engellemeye çalışıyorum. Tv yeterince yavaş, 5 saniyelik reklam 30 saniyede gidiyor. Akıllı televizyonlarda da işe yarıyor mu kullandığınız yöntem?

Merhabalar modem üzerinden atıyorum AdGuard DNS'ini yaptım diyelim örneğin televizyondaki YouTube'deki reklamlar çıkmayacak mı ya da mesela telefonda ki Google reklamları gibi reklamlar olmayacak mı? Çünkü bilgisayardaki eklentide engelliyor ve bu DNS üzerinden oluyor mu? Bir de internet yavaşlar mı? Oluyor ise TP-Link TD-W9970 modelli modemim de nasıl yapabilirim?

Eki Görüntüle 1166575

Çözdüm arkadaşlar.

Eki Görüntüle 1166585

Esenlikler. Hâlâ reklam engelliyor mu o DNS? Yarın ben de TV için deneyeceğim de.

Eki Görüntüle 1166575

Çözdüm arkadaşlar.

Eki Görüntüle 1166585

Bildiğim kadarıyla DHCP sunucu kısmından değiştirilen DNS internete çıkış DNS'inizi değiştirmiyor. DNS'in değiştiğinden emin misiniz?

DNS leak test bu siteden standart test yapabilir misiniz?

Geri
Yukarı