Yandex vs AdGuard DNS

Bana kalırsanız her siteye yasaksız gireyim derseniz eğer Cloudflare öneriyorum. Hem ms olarak düşük gecikme sunuyor. Hem de yasaksız.
Yok onu yapmayacağım derseniz. AdGuard DNS yapın. Hem modemden reklamlar engellenmiş olur. Hem de tertemiz bir internet sörfü yaparsın. YouTube reklamsız vs falan olur. Eklenti kullanmana gerek kalmaz.
Yandex DNS'yi önermiyorum çünkü bir grafiker olarak. Google Fotoğraflar'daki yabancı kaynaklardakı fotoları net çıkartmıyor. Ama AdGuard veya Cloudflare resimleri Full çözünürülükte sunuyor Google resimlerde.
Not: Yandex DNS gecikme olarak çok kötü.

Hicbiri. 1.1.1.1 tavsiyemdir.

AdGuard'a hiçbirisi cümlenin içinde kattıysan yazık.

AdGuard gayet iyi fakat uBlock + 1.1.1.1 daha mantikli bence. Ayrica haklisin. AdGuard'a "hicbiri" biraz saçma oldu.

Peki bu konuyu tartışalım. uBlock adblocker üzerine kurulu. Eklentinin de eklentisi gibi. Ama AdGuard konususunda şahsi fikrim haksızsın.
Neden çünkü karşıdaki kullanıcı DNS'yi yerel alacak. Ama reklam adslerini eklenti yönetecek. Bu bence browseri yorar. Web sayfalarına her girişte taramasını yapacak. Ama modeme AdGuard DNS girerse ne uBlock kullanacak ne de Cloudflare kullanacak. Çünkü ikisini de içerisinde barındırıyor.
AdGuard DNS Cloudflare DNS'nin reklam engelleme özelliği eklenmiş gibi düşünün. AdGuard DNS yine temeli Cloudflare. Ben ondan önerdim. :D

Geri
Yukarı