Monitör ekranı çizgi çizgi oluyor

Viable.E

Centipat
Daha fazla  
Monitör
MSİ g273QF
Son birkaç haftadır monitörüm resimdeki gibi çizgi çizgi olmaya başladı. Ara sıra oluyor sonra geçiyor sonra tekrar oluyor HDMI çıkışınıda DP çıkışınıda denedim hem Mac hem de Windows PC denedim birinde çizgi çizgi birinde titreme oldu. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_0804.JPG
    IMG_0804.JPG
    174,7 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_0805.JPG
    IMG_0805.JPG
    197,9 KB · Görüntüleme: 27
Bu sorunun neden kaynaklandığını bilmiyorum fakat monitörden kaynaklandığını biliyorum, aynı sorunu kendi AOC monitörümde de yaşıyordum. Bu sorunu ise monitör ayarlarındaki renkleri teker teker değiştirerek çözdüm. Yaklaşık 2 profilde yaşarken kalan 4 profilde yaşamadığım için kalan 4 profilden 1 tanesini kullanıyorum ve halen bu sorunu yaşamadım bu şekilde çözmeyi deneyebilirsin.

Bu sorunun neden kaynaklandığını bilmiyorum fakat monitörden kaynaklandığını biliyorum, aynı sorunu kendi AOC monitörümde de yaşıyordum. Bu sorunu ise monitör ayarlarındaki renkleri teker teker değiştirerek çözdüm. Yaklaşık 2 profilde yaşarken kalan 4 profilde yaşamadığım için kalan 4 profilden 1 tanesini kullanıyorum ve halen bu sorunu yaşamadım bu şekilde çözmeyi deneyebilirsin.

Monitörden kaynaklanıyorsa garantiye göndersem sorun çözülür mü?

Bu durumu adamlar sorun olarak görmüyorsa sorun çözülmez, aynı monitöre sahip kişilerin bu sorunu yaşayıp yaşamadığını anlatmaları çok daha sağlıklı olur şu noktada veyahut başka sitelerde bu durumu araştırırsan da bir fikre sahip olabilirsin, saygılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı