Monitörümde ghosting var mı?

Burada mutlaka kullanıcıların deneyip paylaştığı ayarlar vardır.

Buradan bakılınca çok fazla ghosting var ama yüksek ihtimal telefon kamerasından dolayı böyle gözüküyor sanmıyorum bu kadar ghosting olacağını.

Merhaba.
Monitörümde ghosting testi yaptım da ghosting var mı monitörümde ben anlamadığım için sizlere danışmak istedim.
Telefondan dolayı var gibi gözüküyor ama yok bence. Ufo testinde gölgelenme olması lazım eğer gölge varsa ghosting vardır.

Kendi monitörümde ghosting yok ama telefonla fotoğraf çekince bende de böyle gözüküyor.

O modelde o kadar olmaması gerekiyor hocam, 1 ay falan alıp 1 2 saat deneme fırsatım olmuştu ürün arızalı olmasına rağmen ghosting vs yoktu ayar falan yapmadınız mı?

Hiç ayar yapmadım.

Aslında telefonunun ne kadar kaliteli sensörü var ona da bağlı bu attığın fotoğraf. 60 FPS video çekebiliyorsan videoyu hafif hafif durdurarak baktığında hiç net gözükmüyorsa ghosting olma ihtimali yüksek.

Hocam telefom Redmi Note 11 Pro kamerası leş gibi zaten ustune kılıf bıle var ustunde kamarayı şeffaf kapatan monıtor ayarı vs hiçbir şey yapmadım kendi gözümle baktığımda ise ghosting yok gibi anladığım kadarıyla.

Yanlış hatırlamıyorsam monitör ayarları tam yapıldığında ghosting yok denilecek seviyedeydi. @Mando9098

Monitör ayarı falan yapmadım hocam sizce yapsam duzelır mı telefonun kamerası da kotu zaten ben kendı gozumle baktıgım zaman ghostıng yok gibi duruyor anladıgım kadarıyla. Çok bilmememe rağmen.

Telefondan dolayı var gibi gözüküyor ama yok bence. UFO testinde gölgelenme olması lazım eğer gölge varsa ghosting vardır.

Kendi monitörümde ghosting yok ama telefonla fotoğraf çekince bende de böyle gözüküyor.

Hocam ben hiç ghostınglerden falan anlamam. Ama kendı gozumle baktığımda yok gıbı gozukuyor telefondan bakınca ıse golgelenme var gıbı duruyor telefonmumun kamerası da kotu zaten kamerayı kılıf kapatıyor ve telefonuın kamerası da normalde kotu.

Hocam ben hiç ghostınglerden falan anlamam. Ama kendı gozumle baktığımda yok gıbı gozukuyor telefondan bakınca ıse golgelenme var gıbı duruyor telefonmumun kamerası da kotu zaten kamerayı kılıf kapatıyor ve telefonuın kamerası da normalde kotu.
Bende de öyle gözüküyor.
Normalde şu şekilde gölgelenme olması lazım. Biraz da ekran kartı etki ediyor.

Dosya Ekleri

• 20240424_190550.jpg
    20240424_190550.jpg
    395,6 KB · Görüntüleme: 12
Bende de öyle gözüküyor.

Hocam şimdi.

Bende de öyle gözüküyor.

Hocam şimdi telefonun kılıfını falan çıkarıp kamerayı sildim boyle oldu. Sizce nasıl şu an?

@Kaan Diktaş hocam şu an nasıl acaba?

Hocam şimdi.

Hocam şimdi telefonun kılıfını falan çıkarıp kamerayı sildim boyle oldu. Sizce nasıl şu an?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-04-24-19-05-40-364_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-04-24-19-05-40-364_com.miui.gallery.jpg
    110,6 KB · Görüntüleme: 8
  • Screenshot_2024-04-24-19-10-49-235_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-04-24-19-10-49-235_com.miui.gallery.jpg
    110,7 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Çok azıcık var, ama benim attığım kadar değil, sorun olmaz. Benim attığım fotoğraf da ki gibi olunca özellikle FPS oyunlarında gölgeler oluyor.

Çok azıcık var, ama benim attığım kadar değil, sorun olmaz. Benim attığım fotoğraf da ki gibi olunca özellikle FPS oyunlarında gölgeler oluyor.

Hocam şimdi ben bir şeyin farkına vardım. Az önce hem kendi gözümle baktım hem de telefon kamerası ile. Kendi gözümle baktığım da hiç gölgelenme falan gormuyorum asla yok yani bilgiğiniz görüntü pürüzsüz hiçbir şey yok. Ama telefonla fotoğraf çekip baktığımda ise kendi gözümle baktığımdan kat kat daha kötü bir goruntu ortaya çıkıyor. Bence ghosting yok monitörümde. Telefondan baktığım zaman var, kendi gözümle baktığımda asla yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı