MONSTER ABRA A5 V1.1 vs Asus N550JK-CN167D

Hangisini alayım?

• Oy verenlerin toplamı
    18

Scar

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Beni en az 3-4 yıl götürecek bir oyun laptopı almak istiyorum. Kafamda üç seneçek vardı, fanat lenovo y510p'yi eledim kafamdan. Geriye Monster abra a5 v1.1 ile Asus N550JK kaldı.

Aralarındaki farklar ise, Monster'da GeForce GTX 860M DDR5(2GB) ekran kartı var. Asus da ise GTX 850m DDR3 (4GB) ekran kartı var. Kuşkusuz 860M'in daha iyi olduğu kesin, ama birisi 2gb birisi 4gb ne kadar farkeder bilemiyorum. Ufak bir fark olarak da Asus 1,5 TB harddisk ile geliyor, Monster 1TB. Ayrıca Asusda i7-4700"HQ" var Monsterda ise i7-4700"MQ" var.

Özet olarak kasa kalitesi, şıklık ve güven olarak Asus beni çekiyor.

Monster'ın ise ekran kartının daha iyi olması beni çekiyor, ama Monster'ın satış sonrası desteği, kasa kalitesi, ısınma sorunu vs. de aklımdaki sorular...

ASUS ÖZELLİKLERİ İÇİN;
Asus N550JK-CN167D Notebook - Laptop, laptop fiyatları, notebook, dizüstü bilgisayar, asus laptop , lenovo notebook, dell dizüstü bilgisayar

MONSTER ÖZELLİKLERİ İÇİN;
MONSTER® ABRA A5 V1.1 15.6" - MONSTER NOTEBOOK > ABRA

Bu iki laptop arasında yardımcı olursanız cok sevinirim. Genel anlamda hangisi beni daha cok tatmin eder. Özellikle oyun anlamında... İyi forumlar.

Dizüstü benim için saf performans olmalı diyebilir misiniz?

Tam anlamıyla öyle diyebilseydim sanırım monster'ı seçerdim :) Asus tasarım, kasa kalitesi, ve güven anlamında beni çeken taraf olduğu için kafam karışıyor biraz. Monster ise daha performans bilgisayarı sanırım..

Ekran kartının kaç GB olduğu çok önemli değil ona bakarak hareket etme. GTX 860M her branştaki Benchmark testlerinde daha üstün gelmiş.

4700HQ, 4700MQ ' dan 0.05 MHz daha hızlı pek fark etmez.

Bana kalırsa Monster alırdım. Birde Monster' ın disk okuma hızı 7200 Rpm bunuda ekle, diğeri 5400 Rpm.

Hocam Monster alacak insan şunu kesinlikle diyebilmeli, "Ben bu ucuz fiyata böyle üst düzey performans satın alıyorum, biliyorum ki bunun dezavantajı kasa kalitesi, görünümü vesairedir."
Bu nedenle siz sadece performans istemiyorsunuz. :) Çünkü bunu isteyen insan görünüme hiç önem vermez.
Siz Asus'u alın. 850 gayet yetecektir.

şu anda BF4, Metro LN, TW Rome2, Cod Ghost, Bioshock, Sleeping Dogs, Crysis 3, Farcry, Titanfall vs vs. gibi ultra ayarlarda oynatabilir mi Asus? ve en azından 2-3 sene boyunca güncel oyunlarda rahatça kullanacağım bir laptop olabilir mi?

Ekran kartının kaç GB olduğu çok önemli değil ona bakarak hareket etme. GTX 860M her branştaki Benchmark testlerinde daha üstün gelmiş.

4700HQ, 4700MQ ' dan 0.05 MHz daha hızlı pek fark etmez.

Bana kalırsa Monster alırdım. Birde Monster' ın disk okuma hızı 7200 Rpm bunuda ekle, diğeri 5400 Rpm.

Ayrıca Monster DDR5 ekran kartına sahip, Asus ise DDR3 sanırım. Bunun cok etkisi var mıdır?

O oyunları 1080p'de kesinlikle ultra oynatmaz. 1366x768'de yüksek ayara çekebilirsiniz. 850 ya da 860 farketmez, öyle yüksek performanslı değildir zira ikisi de mobil kartlar. Bir masaüstü olamazlar.
Ha 2 sene sonra da medium-low ayarlara düşebilirsiniz.

Doğrudur. Normalde Masaüstü toplamak en temizi fakat yurt için mecbur laptop alıyorum. Hmm epey fark varmış aslında ekran kartı testleri olarak. Artık ne yapalım çirkin mirkin monster alacağız :) Peki Monster'ın satış sonrası hizmeti nasıldır? garantisi vs. Birisi koca firma asus birisi kadıköy bazlı bir bilgisayarcı. Onu da düşünmem gerek.

şu anda BF4, Metro LN, TW Rome2, Cod Ghost, Bioshock, Sleeping Dogs, Crysis 3, Farcry, Titanfall vs vs. gibi ultra ayarlarda oynatabilir mi Asus? ve en azından 2-3 sene boyunca güncel oyunlarda rahatça kullanacağım bir laptop olabilir mi?

Ayrıca Monster DDR5 ekran kartına sahip, Asus ise DDR3 sanırım. Bunun cok etkisi var mıdır?
DDR bellek teknolojisidir. DDR3 ile DDR5 arasındaki fark ise DDR5 de bant genişliği daha fazla olduğı için DDR3 ten daha hızlıdır.

Doğrudur. Normalde Masaüstü toplamak en temizi fakat yurt için mecbur laptop alıyorum. Hmm epey fark varmış aslında ekran kartı testleri olarak. Artık ne yapalım çirkin mirkin monster alacağız :) Peki Monster'ın satış sonrası hizmeti nasıldır? garantisi vs. Birisi koca firma asus birisi kadıköy bazlı bir bilgisayarcı. Onu da düşünmem gerek.
Çalıştırmadığı bir oyunda firma hemen geri alıyor, bu pc duvarla rengi uymadı desen bile geri alabiliyor. %100 müşteri memnuniyeti anlayacağın yalanda değil araştırabilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı