Monster Abra A7 v13.1 Valorant performansı

İşletim sistemi
Windows 10

kaniel

Hectopat
Yer
Yurt Odası
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarımı dün aldım, Windows ve tüm driverları eksiksiz kurdum. Steam, Epic, Origin vs. kurduktan sonra Valorant'ı da kurdum. Laptopta 8 GB RAM, i5 11400 CPU ve RTX 3050 ekran kartı var. Ghostrunner gibi yeni çıkmış bir oyunu RTX ve DLSS açık bir şekilde 50-60 FPS oynayabiliyorum. Fakat Valorant bütün ayarlar düşük, kenar yumuşatma 2X açık ve 1080p ayarlarda 70-100 arası değişiyor, daha aşağılara bile indiği oluyor. Bu sistemde çok daha iyi performans almam gerekmez mi? NVIDIA'nın GeForce Experience yazılımında optimize ayarlar yüksek ayarlar fakat ben düşükte bile 70-100 alıyorum. Ekran yenileme hızım 144 Hz olmasa bu FPS değerleri çok da sıkıntı olmaz ama 144 Hz ekranda 80 FPS almak canımı sıkıyor. Çözünürlüğü 900P'ye de çekmeyi denedim ama çok da bir farkı olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bilgisayarımı dün aldım, Windows ve tüm driverları eksiksiz kurdum. Steam, Epic, Origin vs. kurduktan sonra Valorant'ı da kurdum. Laptopta 8 GB RAM, i5 11400 CPU ve RTX 3050 ekran kartı var. Ghostrunner gibi yeni çıkmış bir oyunu RTX ve DLSS açık bir şekilde 50-60 FPS oynayabiliyorum. Fakat Valorant bütün ayarlar düşük, kenar yumuşatma 2X açık ve 1080p ayarlarda 70-100 arası değişiyor, daha aşağılara bile indiği oluyor. Bu sistemde çok daha iyi performans almam gerekmez mi? NVIDIA'nın GeForce Experience yazılımında optimize ayarlar yüksek ayarlar fakat ben düşükte bile 70-100 alıyorum. Ekran yenileme hızım 144 Hz olmasa bu FPS değerleri çok da sıkıntı olmaz ama 144 Hz ekranda 80 FPS almak canımı sıkıyor. Çözünürlüğü 900P'ye de çekmeyi denedim ama çok da bir farkı olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim.
3050 scam kart. Bildiğiniz 1650ti. Ram alın bir tane daha. O zaman performansınız biraz daha artar.

3050 scam kart. Bildiğiniz 1650 Ti. RAM alın bir tane daha. O zaman performansınız biraz daha artar.

Evet 3050 ile 1650 arasında çok da fark yok. Sadece ileride gelecek oyunların birçoğunda DLSS olacağı için RTX' E.K. Olan bir laptop alayım dedim.
RAM'i 16 GB yaparsanız 130'a falan çıkartabilirsiniz.

RAM yükseltmeye bütçem yetmediği için 8 GB. Aldım elime biraz daha para geçince 16 yapacağım. Teşekkürler.

bende de monster v17.2 var. RTX3050Tİ 16 gb ram. Aynı sıkıntı bende de vardı ne yaptıysam 100-130 fps üzerine çıkamıyordum. Hatta Valorant desteğe de yazdım cevap alamadım. 1680x900 de 140-170 fps, 1400 çözünürlükte 200 fps üzerine çıkıyor şuanda. Nvidea denetim masası ayarlarından uygulamalar kısmında Valorant.exe ye "entegre grafik kartı" ayarlamanız gerekiyor. Oyun içerisinde tam olarak hatırlamıyorum ama kenar yumuşatma FX..A gibi bişeydi ve altındaki ayar 8X. Netleştrime Açık. Gölge,Bloom... kapalı. Görüntü kalite ayarlarının tamamı yüksek. Bunlar sorununuzu çözmez ise akşam eve geçince tekrar yardımcı olamaya çalışırım.

Bende de Monster v17.2 var. RTX3050 Ti 16 GB RAM. Aynı sıkıntı bende de vardı ne yaptıysam 100-130 FPS üzerine çıkamıyordum. Hatta Valorant desteğe de yazdım cevap alamadım. 1680x900 de 140-170 FPS, 1400 çözünürlükte 200 FPS üzerine çıkıyor şu anda. NVIDIA Denetim Masası ayarlarından uygulamalar kısmında Valorant.exe ye "entegre grafik kartı" ayarlamanız gerekiyor. Oyun içerisinde tam olarak hatırlamıyorum ama kenar yumuşatma FX. A gibi bir şeyydi ve altındaki ayar 8X. Netleştrime açık. Gölge, bloom... Kapalı. Görüntü kalite ayarlarının tamamı yüksek. Bunlar sorununuzu çözmez ise akşam eve geçince tekrar yardımcı olamaya çalışırım.

Deneyeyiim dönüş yaparım. Teşekkürler.
Deneyeyiim dönüş yaparım. Teşekkürler.

Maalesef bir değişim olmadı hala 80-100 FPS arası.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı