Monster Mı MSI Mi?

mgamsiz

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, aklıma takılan ve beni kararsız bırakan bir konu bu. Bütçem 2600 filan 100-200 filan aşabilir. Monster Abra A5 v5.1.1 ve MSI GP70 2QF-624XTR arasında kaldım. Kesin bunlar değil, başka önerilere de açığım ama aklımdaki soru başka. Monster alsam ne kaybederim? Malzeme, kasa falan filan o kadar mı kötü? O kadar da performans düşkünü değilim. Zaten bu ilk kendime ait bilgisayarım olacak ve aşırı oyun oynamayacağım. Minecraft, CS:GO, belki GTA 5 alabilirim.

MSI kullanıyorum ve yazılım olsun donanım olsun ikisinde de şuana kadar bir sorun yaşamadım. Parça ve malzeme kalitesi dışında, bir klası var ;)

Bende senin gibi kararsız kalmıştım sonradan msi ge70 almaya karar verdim, (fiyatı fazla onun tabi) ve memnunum gerek işçiliği gerek klavyesi, yazılımsal desteği, donanımı çok iyi bir bilgisayar aynı zamanda msi'ın yazılımları muhteşem.

MSI kullanıyorum ve yazılım olsun donanım olsun ikisinde de şuana kadar bir sorun yaşamadım. Parça ve malzeme kalitesi dışında, bir klası var ;)
parça ve malzeme kalitesi derken?

Hiç bir şey kaybetmezsin dostum, Monster almakla. Hatta kazançlı çıkarsın. Dünyada Monster' ın kullandığı kasayı kullanan bir çok firma var. (Sager, Schenker, Pro Star) Bir çok kişi de bu firmalardan alışveriş yapıyor. Markalar farklı kasalar aynı. Ben uzun zamandır kullanıyorum. Hiç bir sıkıntı yaşamadım. Tavsiye ederim. Yine de sen bilirsin tabi.

Bu sitede tüm bilgilere ulaşabilirsin, her marka ile ilgili.
Clevo, MSI, and Compal Barebones - NotebookCheck.net Reviews

Hiç bir şey kaybetmezsin dostum, Monster almakla. Hatta kazançlı çıkarsın. Dünyada Monster' ın kullandığı kasayı kullanan bir çok firma var. (Sager, Schenker, Pro Star) Bir çok kişi de bu firmalardan alışveriş yapıyor. Markalar farklı kasalar aynı. Ben uzun zamandır kullanıyorum. Hiç bir sıkıntı yaşamadım. Tavsiye ederim. Yine de sen bilirsin tabi.
Haklısın aslında ama şöyle bişey de var monster laptoplarda adam gibi sürücü bios güncelleme hizmeti felen yok ama bence bütçen az ise (2500 TL) monster, fazla ise (4000 - 5000 TL) msi fakat yinede sen bilirsin

Sürücü desteğinde hiç bir sıkıntı yaşamadım açıkçası. Böyle bir PC alan zaten, gerekli parçaları nasıl güncelleyeceğini bilir. Gerek Monster' ın sitesinde olsun, gerekse üreticinin sitesinde tüm driver' lar mevcut. Bios güncellemelerini ise, riskli olduğunu düşündüklerinden dolayı, teknik servisten istediğinizde mail adresinize gönderiyorlar.
藍天Clevo

Sürücü desteğinde hiç bir sıkıntı yaşamadım açıkçası. Böyle bir PC alan zaten, gerekli parçaları nasıl güncelleyeceğini bilir. Gerek Monster' ın sitesinde olsun, gerekse üreticinin sitesinde tüm driver' lar mevcut. Bios güncellemelerini ise, riskli olduğunu düşündüklerinden dolayı, teknik servisten istediğinizde mail adresinize gönderiyorlar.
藍天Clevo
Senin bilgisayarın modeli ne?

A5 v1 var. Geçen sene almıştım ben. sıkıntısız çalışıyor. Ama 4000, 5000 Tl bütçem olsa, 980m' li performans harikası bir ürün kullanmak varken, o kadar para verip 960M' li bir laptop kullanmam, açıkçası.

Hala kararsızım maalesef. Arkadaşım birkaç hafta önce başka belirttiğim Monster modelinden aldı. Genel olarak bir sıkıntı çekmediğini söyledi. Bu yüzden biraz o yöne kaydı kafam. Onun aklında da MSİ vardı. Şuan MSI daha önde bence çünkü performansa aşırı bakmam ekran kartı en iyi olsun diye bir düşüncem yok ve şekli var [emoji1] klavye falan. Ve bunu yaklaşık 4-5 kullanacağım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı