Ms Config ayarları FPS arttırır mı?

İşletim sistemi
Windows 10

dadashaktan

Centipat
Daha fazla  
Her FPS arttırma videolarında MSConfig ayarlarından gelişmiş seçenekler önyükleme yerine gelip işlemci sayısı tikini açıp en yükseğe alıyorlar bu FPS arttırıyor mu? Bazıları FPS arttırmaz diyor ve bilgisayarının performansı düşebilir diyorlar bu ikisi arasında kaldım.

resim_2023-03-16_143013986.png

Hiçbir şey olmaz. Hatta elleyince bazen çeşitli hatalara sebep oluyor.
Pasif olan bir şeyin 1 olarak görünmesini 1 seçiliymiş diye algılayan insanlardan öğüt almayı kesin.

İnanmıyorsanız kendiniz deneyin. Günümüzde en kötü 4 çekirdekli işlemcinizin olduğunu düşünüyorum. 1 çekirdekten 4'e çıktığınızda performansınızın en az 2 katına çıkması gerekir. Bakın bakalım.

Bu tarz ayarlarla oynamak, var olan performansı da olumsuz etkileyebiliyor. FPS'yi doğrudan arttırmasa da performansa ufak katkısı olan şeyler yapabilirsiniz. Diskteki çöp dosyaları temizlemek, açılıştaki gereksiz programları devre dışı bırakmak ve arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kapatmak gibi işlemler ufak performans artışları sağlar.

Bu ayar normalde geliştiricilerin el ile seçip(işlemci çekirdek sayısı vb.) OC yapması veya diğer sorunları test etmesi için var ve sağlıklı bir yöntem değil diye biliyorum kesin olmamakla beraber, ama kişisel olarak tavsiye etmem günümüz teknolojisinde neyin ne kadar kullanılması gerektiğini biliyor sistem.

Her FPS arttırma videolarında MSConfig ayarlarından gelişmiş seçenekler önyükleme yerine gelip işlemci sayısı tikini açıp en yükseğe alıyorlar bu FPS arttırıyor mu? Bazıları FPS arttırmaz diyor ve bilgisayarının performansı düşebilir diyorlar bu ikisi arasında kaldım.

Eki Görüntüle 1703435
Arttırmıyor. Hatta bende boşta iken cpu gerekenden fazla çalışıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı