MSI B450 Gaming Plus Max ile R5 2600X uyumlu mu?

Bütçe
2000

mirsc

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 2060
MSİ GAMİNG PLUS MAX
AMD RYZEN 5 2600X
16 GB
165HZ ASUS
Meslek
insan kaynakları
MSI B450 Gaming Plus Max.
ANAKART
Sistemim ile uyuşup uyuşmadığını nasıl anlayabilirim?
AMD Ryzen 5 2600X.
RTX 2060 Gigabyte.
2 adet 8 GB RAM 3200 MHz.

Bir de işlemci fanı alacağım RGB'li takıp takamayacağımın kesin bir şeyi yok sığmama gibi bir durum olur mu acaba anakarta?
Gametech Freezer HD 3.0 AMD / Intel Gaming Rainbow kule tipi işlemci fanı 160W TDP.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD B450 anakartlar Ryzen 1000, 2000, 3000 ve 5000 serisi işlemcilerle uyumlu.

İlk kurulumda görüntü alamama gibi bir durum yaşayabilirsiniz; böyle bir durumda BIOS güncellemesi gerekebilir. Zaten anakartınızda BIOS Flashback özelliği var, anakarta hiçbir şey takılı olmadan BIOS güncellemesi yapabilirsiniz. Sadece güç kaynağından gelen 24 pin ATX güç kablosunun anakart güç soketine takılı olması lazım. Rehber video: MSI BIOS Flashback+ Rehberi

Ama yüksek ihtimalle böyle bir problem yaşamazsınız.

Alacağınız işlemci soğutucunun kalitesini bilmiyorum belki daha iyisi önerilir o fiyata yeni konu açarsanız.

Sığmama durumu için anakart tarafında problem yaşamazsınız ama kasanızın desteklediği işlemci soğutucu yüksekliğine dikkat etmeniz lazım. Kasanızın sayfasında özellikleri yazar kaç cm veya mm'ye kadar işlemci soğutucu desteklediği.

Son düzenleme:

İlk kurulumda görüntü alamama gibi bir durum yaşayabilirsiniz; böyle bir durumda BIOS güncellemesi gerekebilir. Zaten anakartınızda BIOS Flashback özelliği var, anakarta hiçbir şey takılı olmadan BIOS güncellemesi yapabilirsiniz. Sadece güç kaynağından gelen 24 pin ATX güç kablosunun anakart güç soketine takılı olması lazım. Rehber video: MSI BIOS Flashback+ Rehberi

Alacağınız işlemci soğutucunun kalitesini bilmiyorum belki daha iyisi önerilir o fiyata yeni konu açarsanız.

Sığmama durumu için anakart tarafında problem yaşamazsınız ama kasanızın desteklediği işlemci soğutucu yüksekliğine dikkat etmeniz lazım. Kasanızın sayfasında özellikleri yazar kaç cm veya mm'ye kadar işlemci soğutucu desteklediği.
teşekkürler ilgiliniz ve alakanıza için sağolasın başka bir soğutucu bakayım ben o zaman büyük duruyor çünkü bu fan ben sığıcak ve darboğaz yapmayacak bir fan bakayım.

Thermaltake Versa T25 650W 80+ ARGB 3x120mm Fanlı Tempered Glass Pencereli Bilgisayar Kasası (CA-3R5-65M1WE-00)
https://www.hepsiburada.com/thermal...00-p-HBV0000199B5L?url_src=ios-product-detail

Kasam bu benim acaba sığar mı fan?

Yeni konular

Geri
Yukarı