MSI G2412F monitör aldıktan sonra hangi testler yapılmalı?

IPS glow ve ışık sızması konusundan dolayı iade etsem mi diye düşündüm ama emin olamadım.

Üretici ışık sızması için sadece gece ve karanlıkta olmasını kabul görmüyor.
Teknik olarak ışık sızması eğer gündüz ve aydınlık ortamda dahi belli oluyorsa o zaman ürün değişimi kabul görüyor.
Birebir duyduğum bir açıklamadır.
G2412 genel olarak önerdiğimiz giriş/orta segment arası bir monitördür.
Renkler koyu gelebilir. Soluk durmasından iyidir. Mavi tonun ağır basması renk üzerinde bulutlu bir soft görüntü verir. Kullanıcılar en çok bundan nefret eder.
GPU üzerinden dijital vibrance ayarını biraz kısın renkler soluklaşacaktır.

Renklerin canlı olmasını seviyorum zaten, soluk olmasını istemiyorum, sadece tonları koyu geliyor bunu ayarlayamadım. Soluk renkle canlı renkleri kıyaslamak daha mantıklı olur, ben canlı olmaya devam etmesini ama biraz daha açık tonlarda olmasını istiyorum.

Monitördeki bazı modları seçince veya ekran kartı ayarlarından değiştirince değişebiliyor evet ama bu sefer de renkler birbirine girmeye, geçişler kaybolmaya başlıyor.

Renk sıcaklığını değiştirerek çözemedim koyu olmasını ama monitörün kendi modlarından seçince neden daha açık tonlu renklere ulaşabildiğimi de anlamadım. Muhtemelen fabrika menüsünden de renkleri değişiyor, oyun modu seçince bu yüzden de böyle bir fark görüyor olabilirim.

Panel modelini görmek için F menüyü açtığımda orada da ayrıca renk ayarları olduğunu görmüştüm.

Uzun lafın kısası renkleri sağlıklı bir şekilde değiştirme renk kaybı yaşamamak açısından monitörün renk sıcaklığını değiştirmek dışında bir ayar var mıdır? Veya benim kendim NVIDIA renk ayarlarını kurcalayıp kayıp olmayan versiyonunu kendi göz kararımca seçmem mi gerekiyor?

Durduk yere aniden görüntü bozuldu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı