MSI G2412F monitör aldıktan sonra hangi testler yapılmalı?

Ghosting testini de nasıl paylaşacağımı bilmiyorum. Ama baya temiz duruyor.

Işık sızması var mı emin değilim hava karanlık değil ama ölü piksel ve ghosting yok gibi duruyor.

Renkleri biraz garip geldi öbür monitörüme kıyasla, öncekinde hiç ayar yapmamıştım, bunda nasıl bir ayar yapabilirim acaba? Önerilen bi ayar var mıdır ki?

Bazı şeyler tam HD durmuyor gibi geldi.

Youtube a yüklemeye çalışıyorum ghosting testini, bazı kısımlarını kötü çektim ama olabildiğince denedim.

Ghosting Testi

IMG_20240416_115903.jpg
Bu da panel modeli.

Ayarlar konusunda yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleme:
LENOVO Legion R25f-30 ile g2412f arasına kalmıştım. 2412 yi tercih ettim. Umarım benide üzmez, lenovo tek artısı şahsi fikrim pivot olması.

Ayarlar hakkında kimse bir şey demediği için kendim kurcalayıp çözmeye çalışıyorum, gözüm alışamadı hala, ayarlardan tepki süresi olarak en hızlı seçtiğimde etrafın görüntüsü bulanıklaşıyor o yüzden de hızlıda bırakmak daha iyi benim için.

Renk gamutu göreceli bir kavram. 1-2 saat pc başında oturan benim için Fast IPS daha avantajlı.
Fast IPS diye bir sey yok, pazarlama stratejilerine kanmayin. Ayrica renk gamutu goreceli bir kavram falan degil, bariz fark eden ve herkesin fark edebilecegi bir sey. Kimse daha kotu renklere sahip bir monitoru goreceli olarak gormez.

Fast IPS diye bir sey yok, pazarlama stratejilerine kanmayin. Ayrica renk gamutu goreceli bir kavram falan degil, bariz fark eden ve herkesin fark edebilecegi bir sey. Kimse daha kotu renklere sahip bir monitoru goreceli olarak gormez.
iptal ettim hocam. Bu sefer forumu dinliyeceğim
LENOVO 24,5" LEGION R25f-30 buna nediyorsun peki va panel 240hz ?

Geri
Yukarı