Başarılı Kurulum MSI G41M-P33 Combo Mavericks

• Intel Core2 Quad Q6600 @ 2.40GHz
  • ATI Radeon™ HD 5770 Ekran Kartı
  • MSI G41M-P33 Combo Anakart
  • WDC 160GB HDD

Kullanılan sürüm: https://www.technopat.net/forum/mac-os-x/41030-mac-os-x-mavericks-10-9-1-raw-imaji.html

e2kl4A.jpg

Merhaba pm gönderemedim.: )
Benim için böyle bir usb bellek gönderebilir misiniz?
Benim bir sanal os kurma şansım yok sistem destekelemiyor da.
Teşekkür ederim

Son düzenleyen: Moderatör:
Technopat.net hazırlamış oldugu videoyu izleyerek kurulum yaptım. Sonra işletim sistemini kendi sitesinden güncelledim. Mac os işletim sisteminden hiç anlamıyorum, merakımdan kurdum.

Tebrik ederim, tam sorunsuz şekilde kurmuşsun.
BIOS ayarlarından ve OS X kurduktan sonra yüklediğin kext'lerden bahseder misin?

- - - Güncellendi - - -

Merhaba pm gönderemedim.: )
Benim için böyle bir usb bellek gönderebilir misiniz?
Benim bir sanal os kurma şansım yok sistem destekelemiyor da.
Teşekkür ederim
Forumda PM ile yardımlaşmak yasak. Herkes faydalansın diye konulara yorum yaparak yardım isteyebilirsiniz.

Usta kuruluma nasıl geçtin ?
MSI G41M-P33 Combo da hackintosh kurulumuna geçemiyorum torrentden Recep Baltaş'ın paylaştığı iATKOS_ML3U dosyasıın indirdim usbyi yükledim kuruluma geçemiyorum.
MSI G41M-P33 Combo bios ayarlarını bilen birisi yazabilir mi ?

Usta kuruluma nasıl geçtin ?
MSI G41M-P33 Combo da hackintosh kurulumuna geçemiyorum torrentden Recep Baltaş'ın paylaştığı iATKOS_ML3U dosyasıın indirdim usbyi yükledim kuruluma geçemiyorum.
MSI G41M-P33 Combo bios ayarlarını bilen birisi yazabilir mi ?

İndirmiş oldugum OS X 10.9 Mavericks USB.raw adlı dosyayı win32diskimager programını kullanarak usb diske yazdırdım. F11 tuşuna basarak usb diski seçtim. Kurulumu tamamladım. İnternet için Wireless aygıtının yazılımını ses için kext yükledim. Hepsi bu kadar. Bios ayarları yapmadım. Daha sonra bir kaç tane program indirip, çalışıyor mu diye kontrol ettim. Daha sonra yeniden aynı şekilde temiz bir kurulum yaptım.

Usta benim için tek sorun İnternet ve Ekran driverleri onlara çözüm bulmam gerekiyor. Multibeast ile network driver kurdum sanırsam kurulmadı. Ses ayarı şimdilik önemli değil fakat internet ve ekran ayarlarını yapmam gerek.

Ekran Kartı: ATI Radeon HD 3450 (Microsoft Corporation)

Usta benim için tek sorun İnternet ve Ekran driverleri onlara çözüm bulmam gerekiyor. Multibeast ile network driver kurdum sanırsam kurulmadı. Ses ayarı şimdilik önemli değil fakat internet ve ekran ayarlarını yapmam gerek.

Ekran Kartı: ATI Radeon HD 3450 (Microsoft Corporation)

(Microsoft Corporation) ne demek? ATI (artık AMD satın aldı, AMD oldu) farklı şey, Microsoft farklı şey. "Mercedes Corsa" gibi bişey dediniz :)

Ethernetin çalıştığını yazmış arkadaş, o yüzden öncelikle tekrar denemenizi rica ediyorum.

Ama ekran için birşey diyemeyeceğim, eski bir ATI kartınız var, işiniz zor.

Aynı anakarta sorunsuz şekilde kurulum yapılmıştır:

Anakart MSI G41M-P33 Combo
Ses codek ALC662 rev.1 - Ses sürücüsü VodooHDA 2.8.2 (Arka panel ve ön panel çalışıyor)
Ekran Kartı - Asus Nvidia GT430 1GB - Natit.kext+10.9 ALL Nvidia GT430 Native Lastest Driver by KemalALKIN (Natit.kext HDMI dan görüntü ve ses almak için kullandım)
Webcam - Hiper - Otomatik tanıyor.
Ethernet sürücüsü -AppleRTL8169Ethernet.kext (Bu sürücü 10.7-10.8 sürümlerde de çalışıyor , kurulup elle etkinleştiriliyor)
USB lerin hepsi çalışıyor.

Şu an kullandığım sistem tam bir Hackintosh . Anakart Biosunda hiçbir ayar yapmadan debug=8 ahcidisk=1 USBBusFix=Yes PCIRoot=1 cpus=1 -v komutuyla kuruluma geçiyorum...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı