MSI Gaming X 1660 Ti Overclock

280Hz o ekran kartına fazla gibi geldi bana. Oynadığın oyunlara göre değişebilir tabii. Bende 1660S var 175Core clock e 1000MEMOry clock olarak yükseltebiliyorum. Sende bu değerleri deneyebilirsin. Çok istemiyorum dersen 150'ye 800 civarı yapabilirsin durumuna göre. Üstelik her kartın kendi değerleri var modeller aynı olsa bile. Tek tek oyunlarda deneyerek bulman daha mantıklı. Sıcaklık derecelerini ve kullanım oranını gözlemle.
Hocam FPS benchmark mapinde şimdi test yaptım. AVG FPS 275.91 çıktı. Ekran kartım %25 işlemcimde %25 kullanıyor kendini ortalama. GPU kullanımını nasıl arttırabilirim?

MSI Afterburner'dan kullanımı ve FPS göstermeyi aç.
CS:GO ayarlara girip sıra sıra ayarları yükseltip MSI'dan oranlara bak, kullanımında artış sağlanacaktık ama FPS ve FPS düşmesi nasıl olur denemen gerek.

280Hz o ekran kartına fazla gibi geldi bana. Oynadığın oyunlara göre değişebilir tabii. Bende 1660S var 175Core clock e 1000MEMOry clock olarak yükseltebiliyorum. Sende bu değerleri deneyebilirsin. Çok istemiyorum dersen 150'ye 800 civarı yapabilirsin durumuna göre. Üstelik her kartın kendi değerleri var modeller aynı olsa bile. Tek tek oyunlarda deneyerek bulman daha mantıklı. Sıcaklık derecelerini ve kullanım oranını gözlemle.

MSI Afterburner'dan kullanımı ve FPS göstermeyi aç.
CS:GO ayarlara girip sıra sıra ayarları yükseltip MSI'dan oranlara bak, kullanımında artış sağlanacaktık ama FPS ve FPS düşmesi nasıl olur denemen gerek.
Hocam en ufak bir OC yapsam dahi FPS Benchmark mapinde smoke içine girdiğimizde oyun çöktü 2 kere. OC'yi iptal edip denedim 2 kere çökmedi. OC işi iptal belli ki.

Hocam en ufak bir OC yapsam dahi FPS benchmark mapinde smoke içine girdiğimizde oyun çöktü 2 kere. OC'yi iptal edip denedim 2 kere çökmedi. OC işi iptal belli ki.

O zaman hiç gerek yok zorlamaya. FPS düştüğünde monitörde akıcılık bozulmuyorsa sorun yok. Bozuluyorsa dediğim gibi 280Hz sanki bir tık fazla gibi 1660 Ti için. Oyunlara da yeni şeyler ekleniyor her patch ile. Hem de satış politikası olarak sabit kalırsa yeni ekran kartı alman gerekmediğinden bir şekilde yavaşlatılıyordur yıllar geçtikçe 😀 bir de benchmark yerine deathmatchte dene.

Yeni konular

Geri
Yukarı