MSI GTX 1660 Ti Gaming X ısınıyor

Sami_grdgn

Decapat
Merhaba arkadaşlar, bugün ikinci el bir 1660 Ti Gaming X aldım. Kartin performansı olması gerektiği gibi ama oyun ekranı yüklenir yüklenmez 80 dereceye vurup fanlara abanıyor. Kasanin hava akışı iyi, kablo kalabalığı yok. Bu normal mi? Daha önceki ekran kartım 1050 Ti Gaming X idi ve 65 dereceyi geçtiğini hiç görmedim.

Kasanızı ve içindeki fanları öğrenebilir miyim acaba? Bende de 1660S Gaming X var 68'i geçmiyor, yüksek değil çok fakat 55'de çok iyi bir değer nasıl alıyorsunuz o değeri? Oyundayken fanlar % kaçta dönüyor?
Cooler Master MB511 var %95 e filan çıkıyor, kullanıyor yani ve ek olarak fan filan yok. Rog Strix'in soğutması çok iyi aynı şekilde Gaming X'inde öyle olması gerekiyor ondan şaşırdım. Anakartım MSI B450 Tomahawk Max.

Cooler Master MB511 var %95'e falan çıkıyor, kullanıyor yani ve ek olarak fan falan yok. ROG STRIX'in soğutması çok iyi aynı şekilde Gaming X'inde öyle olması gerekiyor ondan şaşırdım. Anakartım MSI B450 Tomahawk Max.

ROG STRIX'in soğutması iyi Gaming X'inde öyle zaten belli oldu neden serin çalıştığı, %95 fan hızı çok yüksek büyük ihtimal o soğutuyor. Benimki Full yüklerde %39'u geçmiyor. Normal o durumda.

Yeni konular

Geri
Yukarı