MSI GE60 0ND Frimware ve BIOS Güncellemeleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kuso

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, MSI60 0nd model laptop kullanmaktayım ama fan sürekli olarak yükselip düşüyor. Çok rahatsız edici olmaya başlıyor bir yerden sonra. Forumda baya konu araştırdım Frimware güncellemesi yapılsın denilmiş ama MSI sitesinde firmware dosyaları yok wınflash dosyası artık yok. Bir şekilde yardımcı olabilirseniz çok iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
GE60 0ND Modelinin firmware ve bios güncellemelerinde herhangi bir Flash Utility mevcut değil ben şahsen elle kurdum. Herhangi bir sorun yaşamadım fakat firmware ve bios'umu güncelledim.

İşte ben de deniyorum ama MSI'ın sitesindeki dosyalarda eksiklik var. Bu yüzden yapamıyorum.

İşte ben guncellemelerı yapmaya calısıyorum fakat msi sitesindekı indirme dosyalarnda eksık var guncelleme yapamıyorum su anda.

Bios güncelleme ve firmware her ikisini de ekledim. GPU Boost sorunu yaşıyorsan BIOS'da güncelle.

Hiç dosyalarda değişiklik yapmana gerek yok bütün dosyalar GE60 0ND ürünü içindir.
Yani şuradaki ürün için: MSI Global GE60 0ND

Sen direk aşağıdaki yönergeleri izle her şey hazır. Direk aşağıdaki adımları uygula.

Resimlerden biri BIOS güncelleme için diğeri firmware update için.

İlk önce şu dosyaları indirin:
İndir Tools rar

BIOS:
jYmr6j.png

FIRMWARE:
m8mNJy.png

Ama bak bunlar Windows 8 için ona göre hazırladım çünkü. Bir de Firmware güncellerken USB'yi görmezse gücü kes, USB Diski tak gücü bilgisayara tekrar ver. Cihaz açılırken sürekli F11'e bas. BIOS Boot Menusu açılsın oradan da USB diskini seçip DOS ekranına ulaşabilirsin.

Çok teşekkürler, güncellemeleri yapabildim. Şimdilik sorunum çözüldü.

Bios ve Firmware'i sorunsuz güncelleyip güncelleyemediğinizi Bios'tan Main kısmından System Information kısmından takip edebilirsiniz. İyi günler dilerim.

İyi günler Windows 7 kullanıyorum sizin dediğiniz gibi yapsam sorun olur mu? Yoksa Windows 8.1 kurmam mı gerek? Bu arada böyle güzel ve kolay bir şekilde anlattığınız için teşekkürler benim gibi sorun yaşayıp derdini bulamayanlar için çok iyi bir konu.

Windows 7 için buradakini indirin.
http://www.dosya.tc/server36/Oc3RD5/ToolsW7.rar.html
Daha sonra ikinci resimden başlayın birinciyi atlayın. İkinci resimde Firmware dosyalarını usb belleğe atıyorsunuz ya o anda BIOS klasörü içindeki dosyalarıda aynı şekilde firmware dosyalarının yanına gönderin.
Sonra ikinci resimde en altta ECALL.BAT yaptıktan sonra bide FLASHME.BAT yapın.
Windows 8-8.1 öneririm. Windows 8-8.1'e geçip üstteki anlattığım gibi yapabilirsin.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim bu siteden sonra windows 8 kurmamak ayıp olur.Sizden son bir şey istesem windows 8.1 için msi ge60-0nd driverlarını nerden bulabilirim artık msi sitesinden ulaşılamıyor boş bir sayfa çıkıyor.
Windows 7 için buradakini indirin.
http://www.dosya.tc/server36/Oc3RD5/ToolsW7.rar.html
Daha sonra ikinci resimden başlayın birinciyi atlayın. İkinci resimde Firmware dosyalarını usb belleğe atıyorsunuz ya o anda BIOS klasörü içindeki dosyalarıda aynı şekilde firmware dosyalarının yanına gönderin.
Sonra ikinci resimde en altta ECALL.BAT yaptıktan sonra bide FLASHME.BAT yapın.
Windows 8-8.1 öneririm. Windows 8-8.1'e geçip üstteki anlattığım gibi yapabilirsin.

Windows 8.1 için olan driverların çoğu çalışıyor. Ses sürücüsüne gelince MSI sitesinde bulunan driver Win8.1 için çalışmıyor. Yani kurulumdan sonra ses geliyor fakat yeniden başlattıktan sonra ses gelmiyordu. Ben bir kaç paket birleştirerek Windows 8.1 için sürücü hazırlamıştım diğer GE60 nesillerindeki paketlerle birleştirerek 8.1 geçersen söyle onuda upload ederim fakat 8 geçersen sitedekiler işini görür zaten. Diğer sürücüleri kendi sitesinden indir zaten HD4000, Nvidia falan gibi.. Utility programları her türlü çalışıyor zaten. SCM, Battery Calibration vb.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı