MSI GE60 602XTR 0ND Orijinal Fan Teyidi

MasterSlavePair

Kilopat
Arkadaşlar bu bilgisayar boşa gitsin istemiyorum o yüzden fan alıp takıcam fakat alacağım ürünün orijinal olup olmadığını nasıl teyit edebilirim?

"NS TECH PAAD06015SL" // 0.55A - 5VDC - A166 << fanın tüm model, akım ve voltaj bilgileri burada yazdığım gibi.

MSI GE60 GE70 MSI MS-16GA MSI MS-16GC MSI GE60 2PC MSI GE60 2PE MSI MS-16GF PAAD06015SL msi-16gd Fan Cooling Netbook - Notebook Fan - MSI - Alfa Bilgisayar Ankara Laptop Yedek Parça Laptop Parça...

Yukarıdaki linkte buldum fakat orijinal olup olmadığına emin olamıyorum, bunu anlamanın bir yolu var mı?

Geri dönüş yapıldı fakat ben Alfa Bilgisayar'dan 50 TL gibi bir rakama alırken bana 40$+KDV gibi bir ücret talep ediyorlar. Çoğu alışveriş sitesinde 15-25$ dolar arası seyreden bi ürüne bu kadar para vermek saçma geldi. Birse yeni bilgisayar masrafım var olabildiğince sıkmam lazım kendimi. Alfa Bilgisayardan alıcam gibi. Başlıktada dediğim gibi bu ürünün orijinalliğini teyit edemem mi? Birde belki yeri değil fakat fanda bir arıza olursa anakartın fan çıkışı diye verdiği güç otomatik olarak kesiliyor mu? Mesela fan dönerken durdu bunun karta bir zararı olacak mıdır?

Zor bir seçim. Biri garanti orjinal ve en az iki kat pahalı. Diğeri orjinal mi belli değil... Karar senin dostum. :)

Şimdilik Alfa Bilgisayar'dan aldığım fan geldi, sitede NSTECH markasının fanı var fakat alakasız bir markanın yollamışlar :), taktım pek sorun gözükmüyor turbo mod dahil bir sorun çıkarmadı ama durumları düzelteyim en kısa zamanda Servis Point aracılığıyla orijinal fanı da alacağım. Şimdi yeni bilgisayar + üniversite masrafları falan pek bütçe ayıramadım maalesef. İlgilendiğin için teşekkür ederim dostum, iyi forumlar :).

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı