MSI GE60 Mac Yükleme

berkyildiz

Hectopat
Merhaba geçenlerde aklıma laptop uma mac yüklemek geldi ve sizin videolarınızı izledim. Ancak çok teferruatlı olduğunu gördüm ve hata yapmaktan korktum. Acaba bana yardımcı olabilir misiniz? Bilgisayarımın Özellikleri:

Msi Ge60 Operating System

• Windows 8 Pro with Media Center 64-bit
  • CPU
  • Intel Core i7 3630QM @ 2.40GHz 58 °C
  • Ivy Bridge 22nm Teknoloji
  • RAM
  • 8,00GB İkili-Kanal DDR3 @ 798MHz (11-11-11-28)
  • Motherboard
  • Micro-Star International Co., Ltd. MS-16GA (SOCKET 0) 28 °C
  • Graphics
  • Generic PnP Monitor (1920x1080@59Hz)
  • Intel HD Graphics 4000 (MSI)
  • 2048 MBNVIDIA GeForce GTX 660M (MSI) 43 °C
  • Hard Drives
  • 699GB Western Digital WDC WD7500BPKT-22PK4T0 (SATA) 41 °C
  • Optical Drives
  • TSSTcorp DVDWBD SN-406AB
  • Audio
  • Realtek High Definition Audio

Şimdiden çok teşekkür ederim,kolay gelsin.

Laptoplarda bu macosx kurma işi oldukça sancılı bir işlemdir. Büyük ihtimal Nvidia GTX 660'ı gösteremeyeceksiniz, intel hd 4000 idare edecektir... Aynı yada benzer makineye kurulum yapılmış bir örnek varmı internette araştırın rehber olması açısından...

Ben de bana rehber olabilecek bir şey bulamadım açıkçası. Yani hard diski 2 ye ayır usb ye mac i at boot et kur bu kadar kolaysa saniyesinde yapıcam ama başka neler yapmam gerektiğini bilmiyorum. Herhangi bir sorun yaşamak istemiyorum.

Sorun yaşamazsınız en fazla windows sisteminiz gider fakat onu daha sonra kurabilirsiniz. Bu işi azimle yapmaya kalkıştığınız zaman, belli süreden sonra keyif almaya başlıyor, kursanız bile aa nasıl yaptım bir daha kurayım, derecesine geliyorsunuz. Hatta yeri gelince sinirden gülüyorsunuz ama sonunda başarıya ulaştığınız zaman, technopat foruma mac os x den yazmanın keyfini yaşıyorsunuz. Bence önce kafanıza koymalısınız ve korkmamalısınız. Yardımcı olmak çok isterdim fakat geniş kapsamlı bilgi birikimim yok, şuan sadece tavsiyede bulunabilirim.

Yardımcı olabilirim ama anlık mesajlasmak lazım kurulum işlemi sırasında bazı küçük ayrıntılar o kadar çok sorun oluyor ki. Windowsunuzu önce yedekleyin yada alacağınızı alın sonra kurluma başlayın ama illa gidecek diye birşeyde yok dvdsını takıp başlangıcı onar deyip tekrar windowsu geri kazanabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı