Rottweiler mı Doberman mı?

İlk kez aldığımdan arkadaşlar yanlış bir şey yaparsan pişman olursun dediler bir de onların genetik hastalık şansı yüksek bunu engellemenin bir yolu varsa hemen alırım

Ve dobermana tekrar geldik o mu rotweiler mi?

Toparlayayım evde tek kalabilecek.
Beni ölümüne koruyacak iyi bir arkadaş olan zeki ve hızlı komut öğrenen bir köpek arıyorum doberman ve rotweiler arasında kaldım. İlk kez köpek bakıyorum.

Son düzenleme:
İlk kez aldığımdan arkadaşlar yanlış bir şey yaparsan pişman olursun dediler bir de onların genetik hastalık şansı yüksek bunu engellemenin bir yolu varsa hemen alırım

Ve dobermana tekrar geldik o mu rotweiler mi?

Toparlayayım evde tek kalabilecek.
Beni ölümüne koruyacak iyi bir arkadaş olan zeki ve hızlı komut öğrenen bir köpek arıyorum doberman ve rotweiler arasında kaldım. İlk kez köpek bakıyorum.
Rottweiler veya Doberman gibi köpekleri ilk defa köpek bakacaksanız, bence bir eğitmene götürüp itaat eğitimi ve ileri temel eğitimler gibi eğitimler verdirin.

Beni korusun, sevsin ve hızlı komut öğrenecek evde bir süre yalnız kalabilecek bir köpek arıyorum. Doberman ve rottweiler arasında kaldım. Yeni önerilere açığım.

Alman veya Belçika kurdu tavsiye ederim. Hem sevecendir hem kolay öğrenir. Dünyada çoğu polis ve arama kurtarma ekibi bu köpekleri kullanır.

Rottweiler veya doberman gibi köpekleri ilk defa köpek bakacaksanız, bence bir eğitmene götürüp itaat eğitimi ve ileri temel eğitimler gibi eğitimler verdirin.

İkisi de zor eğitilen türler. Dediğinize katılıyorum ilk defa bakacaksa en azından itaat eğitimi aldırmalı. Her tür köpek için geçerli bu. Sonra banu parlağın köpeği gibi köpekler ortaya çıkıyor.

Hayvan özellikle köpek olduğu unutulmamalı. Benim köpeğim ısırmaz falan deyip rahat bir şekilde gezdirilmemeli. Bunlar hayvan içgüdüleri ile hareket ediyor. Ne kadar eğitimli olursa olsun problem çıkabilir. Gezdirirken ağızlık takılması taraftarıyım. Karşıdaki küçük köpeğe bile saldırabilir ki bunun birçok örneği mevcut. Ayrıca bir kişinin sahibine saldırdığını düşünüp saldırabilir. Tedbirli olmakta fayda var. Hem köpeğin canı yanmasın hem sahibinin.

Son düzenleme:
Gezdirirken ağızlık takarım yaşadığım yerde eğitim aldırabileceğim yerler var bu iki cinsten hangisini önerirsiniz.

Rottweiler daha insancıldır ama yine de dediğim ırkları tavsiye ederim. İlk defa besleyecekseniz iki türde biraz sıkıntılı. Sizin ilacınız alman kurdu olur hem pofidik olanları var.

Yeni konular

Geri
Yukarı