MSI katana 17 vs ASUS ROG STRIX G16

Vatandan alacaksan dikkat et. Ürün stokta yoksa stokta olan mağazayı bulun! Yoksa teşir ürünü gelebilir!
Sağolun peki öyle bir durum olursa teşhir ürünü olup olmadığını nasıl anlarım veya anlaşılır mı?

ROG alacaksan buradan daha uyguna alabilirsin.
Teşekkürler görüp almayi planlıyorum

Sağ olun peki öyle bir durum olursa teşhir ürünü olup olmadığını nasıl anlarım veya anlaşılır mı?

Teşekkürler görüp almayi planlıyorum

Ürünü müşteri hizmetlerini arayarak teyit ettirin. Ürünün gelen kutuda güvenlik etiketleri sökük olabilir. İlla vatandan alacaksanız tabii! Online alışveriş sitelerinden GPN Teknoloji gamers_arena bunlar ASUS'un genel resmi satıcılarıdır güvenip alabilirsiniz. Lakin işletim sistemi kurulu olmayabilir.

Ürünü müşteri hizmetlerini arayarak teyit ettirin. Ürünün gelen kutuda güvenlik etiketleri sökük olabilir. İlla vatandan alacaksanız tabii! Online alışveriş sitelerinden GPN Teknoloji gamers_arena bunlar ASUS'un genel resmi satıcılarıdır güvenip alabilirsiniz. Lakin işletim sistemi kurulu olmayabilir.
Teşekkürler bilgiler için dikkate alacağım kesinlikle 🙏🏻

@Carlaone , hocam bir şey soracağım MSI için fikriniz nedir? Bu modelde epey kararsız kaldım yine Asus'a göre daha iyi duruyor özellikleri , incelemelere de baktım ve olumsuz bir yorum göremedim. Size de danışmak emin olmak istedim.

Son düzenleme:

@Carlaone, hocam bir şey soracağım MSI için fikriniz nedir? Bu modelde epey kararsız kaldım yine ASUS'a göre daha iyi duruyor özellikleri, incelemelere de baktım ve olumsuz bir yorum göremedim. Size de danışmak emin olmak istedim.

Aslında MSI da güzel. ASUS modellerinde ROG STRIX'lerde coil whine oluyor. MSI modellerinde genelde fan sesi çıkıyor diyor ben genelde ASUS taraftarıyım fakat özellik ve servis bakım kısmı çok önemli aşırı fan sesi duymaktansa coil whine sesi çekmek bana mantıklı geliyor aşırıya kaçmadığı sürece. Eğer baktığın model varsa linki atıp karar verebiliriz.

@Carlaone, hocam bir şey soracağım MSI için fikriniz nedir? Bu modelde epey kararsız kaldım yine ASUS'a göre daha iyi duruyor özellikleri, incelemelere de baktım ve olumsuz bir yorum göremedim. Size de danışmak emin olmak istedim.

Eğer attığın katana modeli ise ROG'la kıyaslanamaz bir model ve vatan da ciddi pahalı sadece işletim sistemi kurulu bir cihaza o kadar para verilmez harici bir işletim sistemi alıp FreeDOS'lu cihaz kurup kullanabilirsin. Bir diğer konu harici ekran bağlayacaksan eğer aşağıda ki attığım cihaz daha mantıklı! Senin attığın kanatanaya göre.

Son düzenleme:
@Carlaone , mecburen görüp alacağım internet siparişi şeklinde olmayacak. Asus evet onun tarafındayım ben de ancak özellik açısından MSI mantıklı geldi. Fan sesi normal kullanımda fazla yapmıyor ise sorun değil benim merak ettiğim ekstradan bir problem çıkar mı çıkarsa eğer iade / değişim konusunda problem yaşamamak biraz da.
Çok daha uygun fiyatlar var evet farkındayım ancak alternatifim yok bu konuda maalesef.

Vatan'da şöyle bir şey yaparlar mı acaba, freedos şeklinde verirler mi yoksa ürün açılmamış şekilde ancak böyle teslim edebiliriz mi derler ya da orada açıp sistemi silip verirler mi mesela aklıma bu takıldı ona göre fiyat düşüşü yapılır mı?

@Carlaone, mecburen görüp alacağım internet siparişi şeklinde olmayacak. ASUS evet onun tarafındayım ben de ancak özellik açısından MSI mantıklı geldi. Fan sesi normal kullanımda fazla yapmıyor ise sorun değil benim merak ettiğim ekstradan bir problem çıkar mı çıkarsa eğer iade / değişim konusunda problem yaşamamak biraz da.
Çok daha uygun fiyatlar var evet farkındayım ancak alternatifim yok bu konuda maalesef.

Vatan'da şöyle bir şey yaparlar mı acaba, FreeDOS şeklinde verirler mi yoksa ürün açılmamış şekilde ancak böyle teslim edebiliriz mi derler ya da orada açıp sistemi silip verirler mi mesela aklıma bu takıldı ona göre fiyat düşüşü yapılır mı?

Vatan da öyle işletim sistemini silip vermezler ancak FreeDOS modeli varsa alabilirsin diğer satıcılara nazaran en kötü 5.000-10.000 TL fiyat farkı var. Oradan alacaksanız eğer ürününün ödemesini yaptıktan sonra açıp kurulumu yaptırabilirsiniz. Bir diğer konu ise iade internet üzerinden alınan cihazlar gibi 14 gün cayma süresi olmuyor.

Aynı paraya 4080'li MSI var.

Şu paylaşılan laptop alınmazsa sonuçları memnun edici olmaz.

@Carlaone , mecburen görüp alacağım internet siparişi şeklinde olmayacak. Asus evet onun tarafındayım ben de ancak özellik açısından MSI mantıklı geldi. Fan sesi normal kullanımda fazla yapmıyor ise sorun değil benim merak ettiğim ekstradan bir problem çıkar mı çıkarsa eğer iade / değişim konusunda problem yaşamamak biraz da.

Vatan'da şöyle bir şey yaparlar mı acaba, freedos şeklinde verirler mi yoksa ürün açılmamış şekilde ancak böyle teslim edebiliriz mi derler ya da orada açıp sistemi silip verirler mi mesela aklıma bu takıldı ona göre fiyat düşüşü yapılır mı?
Hangi şehirdesin ? Alternatif için soruyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı