Çözüldü MSI Pro B650M-A Wi-Fi CPU kırmızı DRAM sarı yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Braxent

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, ben 2 tane kasa kurdum 2 sindeki sistemler ürünler aynı.
Sistem: MSI Pro B650M-A Wi-Fi anakart, işlemci AMD Ryzen 5 7600 ekran kartı 4070.
Arkadaşlar 2 kasayı kurduktan sonra bir kasada CPU kırmızı DRAM sarı yanıyor. RAM'leri değiştim diğer kasadakiyle, işlemciyi değiştim anakarta BIOS sıfırlama, güncelleme attım sonuç aynı değişmiyor. Bence anakart sıkıntılı değişime yollamalıyım aklıma başkada çözüm gelmiyor. Sizlere danışmak istedim değişime yollamadan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Güç girişi takılı fakat anakart pinlerini kontrol etmedim.

Yapılabilecek 2 şey var. Biri biraz daha eski bir BIOS versiyonu yükleyip denemek, diğeri de anakartın pinlerini kontrol etmek. Eğilmiş pin varsa da bu tarz sorunlar olur.
Yapılabilecek 2 şey var. Biri biraz daha eski bir BIOS versiyonu yükleyip denemek, diğeri de anakartın pinlerini kontrol etmek. Eğilmiş pin varsa da bu tarz sorunlar olur.

Tamamdır. Teşekkürler. İkisini de bakıp geri dönüş sağlarım. Olmazsa da artık servise yollayacağım.

Eski güncelleremi yaptım sonuç yine değişmedi. Sokete baktım ve soketin alt taraflarında bir tane eksik gibi duruyor pin ya da yamulmuş gibi çözemedim.

IMG_0154.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Rica ederim, bu LGA tipi pinlere pek hakim değilim, işlemci pinlerini düzeltiyorduk, bu da düzelir diye düşünüyorum.

Evet. 5600 X. Düzeltmişliğim var da bunlar bayağı küçük büyüteçle zor görüyorum.

Servise gönderdiğiniz de sonuç ne paylaşır mısınız? Montaj sırasında fazla baskı mı oldu da böyle oldu?

Paylaşırım tabii ki, montaj sırasında olacağını sanmıyorum işlemciyi koyarken hiç bakmadım sokete, sokete de direkt oturdu zaten. Belki böyleydi hep ya da küçük bir ihtimal kule tipi CPU fan takarken olmuştur diye düşünüyorum ama çok zor bir şey bu.

Servise gönderdiğiniz de sonuç ne paylaşır mısınız? Montaj sırasında fazla baskı mı oldu da böyle oldu?

Merhaba biraz geç yazdım ama olsun bilgilendireyim sizleri , pinlerden dolayı sıkıntı varmış müşteri memnuniyeti açısından pin soketi değişti anakartın şu an sıkıntısız çalışıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı