MSI RX 570 Armor size iade edilmeli mi?

Unknown31

Hectopat
Arkadaşlar 15 gün önce RX 570 4 GB Armor OC modelini Amazon'da indirim ile 1090 TL'ye indiğini görünce satın aldım. 31 Temmuz'a kadar iade edebileceğim yazıyor ve kartı sisteme takalı sadece 2 gün oldu. Sizce iade edip indirimlerden farklı bir kart seçmeli miyim? Ya da ikinci el RX 590 Pulse 1400 TL'ye mevcut şu an bu şekil bir tercihte bulunmalı mıyım?

Şu an sistemim eski i5 3330 işlemcim bulunmakta ancak parça parça toplamaktayım. İlk olarak ekran kartı ile başlamak istedim.Alacağım işlemci ise Ryzen 5 2600 veya 1600 AF düşünüyorum.

Arkadaşlar 15 gün önce RX 570 4 GB Armor OC modelini Amazon'da indirim ile 1090 TL'ye indiğini görünce satın aldım. 31 Temmuz'a kadar iade edebileceğim yazıyor ve kartı sisteme takalı sadece 2 gün oldu. Sizce iade edip indirimlerden farklı bir kart seçmeli miyim? Ya da ikinci el RX 590 Pulse 1400 TL'ye mevcut şu an bu şekil bir tercihte bulunmalı mıyım?
RX serisi kartlarda kapanma donma gibi sorun yaşamayan insan sayısı kısıtlı. Bütçeniz el verirse iade edip Nvida tercih edin derim.

Şu an RX 590 taksanız bile o işlemciyle darboğaz yaşayacaksın. Hiç ama hiç gereği yok. Ayrıca güç tüketimi de gereksiz fazla.

Ayrıca 1600 AF artık alınmaz, fiyatı çok uçtu. 1100-1200 TL verilmez. Ayrıca işlemci değişikliğinden sonra anakart ve RAM de değiştirmek zorundasın.

Tekrar tekrar yazıyorum, şu an elinizdekini iade edip RX 590 almanıza gerek yok. Çok gereksiz bir hareket olacak. Üstelik 2. el olacak bir de. Hiç uğraşılmaz. Ayrıca darboğaz da yapacak. Yani mantıksız.

Şu an RX 570 takın ve kullanın, ileride çok daha güncel işlemci alıp çok daha iyi ekran kartı takarsınız.

Bütçe olarak aslında 1300 TL civarı bu yüzden 1650 veya 1650 Super tek fanlı modelleri alabilirim. Bu değişim için sizce değer mi?
Tekrar tekrar yazıyorum, şu an elinizdekini iade edip RX 590 almanıza gerek yok. Çok gereksiz bir hareket olacak. Üstelik 2. el olacak bir de. Hiç uğraşılmaz. Ayrıca darboğaz da yapacak. Yani mantıksız.

Şu an RX 570 takın ve kullanın, ileride çok daha güncel işlemci alıp çok daha iyi ekran kartı takarsınız.

Aslında bende böyle düşünmüştüm bu kadar tereddütte kalma nedenim ise bir arkadaşımın söylediği 2 olay birincisi dolar şu an yüksek olduğu için ileride yapıcağım değişimde biraz fazla zarar edeceğim. İkincisi ise Armor modelini tercih etmemin doğru olmadığı bu yüzden çok tereddütte kaldım. Sizce diğer arkadaşın dediği gibi NVIDIA serisine geçmeli miyim peki? 1650 veya 1650 Super tek fan modellerini alabilirim şu an en fazla. Bu arada bahsettiğim Rx 590 1 yıl garantisi mevcut.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı