MSI Vector RTX 4080 vs ASUS ROG STRIX G16 RTX 4080

Omen cihazdaki limit kaldırılamıyor ec olduğu için. MSI cihaza güzel ayarlar yapılınca performans farkı çok fazla oluyor. Limitlenmesi oyun için
Stutter sebebidir.
Tamam dostum zaten stok halde olduklarını belirttim başta. Benim takıldığım nokta hp tercih edilmemeli demeniz. Dediğim gibi performanstan kısıp neden QHD 240 Hz ve 2x16 GB RAM gibi oyun deneyimini daha da arttıracak özellikler tercih edilmesin ki ? Konu laptoptan ne beklediğine bağlı tamamen. Konu sahibi arkadaş gibi maksimum performans daha öncelikli ise tercih etmez olur biter.

Oyun deneyimi droplarla mı daha iyi olacak? Soğutmadan ve anakarttan kısıp diğer özelliklere öncelik verilmiş sadece.

Omen 17 alana modem hediyeymiş,

@T21 @Xevanior @BerkayZ87
Arkadaşlar iyisiyle kötüsüyle eleştirisini yazmış, ben olsaydım iki cihaz arasından panel çözünürlüğü düşük olsa dâhi MSI ile yoluma devam ederdim.
En azından malzeme kalitesi ve yazılımı sebebi ile uzun süreli kullanımda sorun yaşanılabileceğini düşünmüyorum.

Bir diğer alternatif olarak Omen vardı galiba ama doğru dürüst incelemesi yokken almak kumar oynamak gibi olur. 🤷🏿

Bu arada MSI ekran arka kapağı metalmiş, ASUS az buz ısınmıyor bu arada. Harici monitör alabilirim ileride 2K 144Hz vs.

Ama bu yakın tarihte olamaz.

Klavye kısmı da metalmiş.

Son düzenleme:
Elbette. Buyurun

i7 fiyatına i9 düşüyor. Ama garantisi yok, pek emin olamadım. Almasına alırım da nakit lazım.

Nasıl yani hocam anlayamadım. İtopyadan'mı bahsediyorsunuz ? Garanti var İtopya'da
Hayır, Hollanda'dan alabilirim ama hem garanti olmayacak hem nakit gerekecek. i7 olanı Şubat'ta Hepsiburada'dan alırsam yarısını taksit yaptırabileceğim. Açıkcası Haziran'a kadar o parayı toplayamam :D

Geri
Yukarı