MSI Z97 GAMING 9 AC - İntel 4790k Tabanlı Sistem Önerileri

Yanlış bir şey yapmış mıyım?

• Oy verenlerin toplamı
    31

KAMIL567

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben yeni bilgisayar topluyorum.

• MSI Z97 GAMING 9 AC
  • G.SKILL Ripjaws X 1600 MHZ 16 GB
  • İntel i7 4790k
  • Cooler Master Seidon 120 v Plus
  • Samsung 850 Pro 120 GB SSD
  • Segate Barracuda 2 TB 7200 RMP
  • MSI GTX 970 4G
  • Cooler Master V1200 PSU
  • Thermaltake Core V71 kasa

Burada neyi yanlış yapmışım? Yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İleride ikinci bir ekran kartı ekleyeceğim ondan aldım.
Merhaba ben yeni bilgisayar topluyorum.

• MSI Z97 GAMING 9 AC
  • G.SKILL Ripjaws X 1600 MHZ 16 GB
  • İntel i7 4790k
  • Cooler Master Seidon 120 v Plus
  • Samsung 850 Pro 120 GB SSD
  • Segate Barracuda 2 TB 7200 RMP
  • MSI GTX 970 4G
  • Cooler Master V1200 PSU
  • Thermaltake Core V71 kasa

Burada neyi yanlış yapmışım? Yardım ederseniz sevinirim.
Kardeş yazıyor boş versene, ben sistemden bahsediyorum.

970lerin güç tüketimi çok az, 1200w'a gerek yok fakat zaten aldıysanız önemli değil güle güle kullanın. Bundan kısarak veya gaming 9 yerine gaming 7 alarak ssd'nizi 240gb alabilirdiniz veya daha iyi bir sıvı soğutma ürünü tercihi yapabilirdiniz. Tabii overclock yapıyorsanız.

970lerin güç tüketimi çok az, 1200w'a gerek yok fakat zaten aldıysanız önemli değil güle güle kullanın. Bundan kısarak veya gaming 9 yerine gaming 7 alarak ssd'nizi 240gb alabilirdiniz veya daha iyi bir sıvı soğutma ürünü tercihi yapabilirdiniz. Tabii overclock yapıyorsanız.
Ben stüdyo işleri ve ofis işleri görüyorum. Güç kaynağını da ikinci bir GTX ekran kartı takacağım. 1-2 aya GTX980 gelecek.Yoksa 850-1000W'da işimi görürdü. Overclock elbetteki olacak.

O ekran kartını değiştir dostum işlemciden kıs anakarttan kıs değiştir, çok uyumsuz olmuş EĞER bilgisayar oyun bilgisayarıysa tabi..
980 şu an senin bilgisayara cuk oturur.. Ram olarak da 16gb'a ihtiyacın yok aslında..
Edit: Oyun bilgisayarı değilmiş, pardon.. Ama bu bilgisayara 970 takarsan yanlış yaparsın. Ram yapacağın işe göre değişir, çok ağırsa grafik işlerin kalsın 16gb, ama yoksa gerekmeyecekse overkill olur.

GTX 970'in yanına nasıl GTX 980 takmayı düşünüyorsunuz ?
Evet, birbirleriyle çok uyumlular.

O ekran kartını değiştir dostum işlemciden kıs anakarttan kıs değiştir, çok uyumsuz olmuş EĞER bilgisayar oyun bilgisayarıysa tabi..
980 şu an senin bilgisayara cuk oturur.. Ram olarak da 16gb'a ihtiyacın yok aslında..
Edit: Oyun bilgisayarı değilmiş, pardon.. Ama bu bilgisayara 970 takarsan yanlış yaparsın. Ram yapacağın işe göre değişir, çok ağırsa grafik işlerin kalsın 16gb, ama yoksa gerekmeyecekse overkill olur.
Nasıl GTX970 takarsam yanlış olur? Anlamadım? Zayıf mı yada güçlü mü?
Hem RAM belleklerinin öyle olması iyi olur. İş hızı yüksek olur.

GTX 970'in yanına nasıl GTX 980 takmayı düşünüyorsunuz ?
Evet, aynı tip sadece biraz gecikme değerleri farklı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı