MSÜ taban puanı kaç?

• Konuyu başlatan XeYeS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 998
MSÜ sınavı taban puanları kaç ve sadece taban puanını geçmem çağrılmama yeter mi?

MSÜ taban puanları her sene düşmekte.
Sınavı kazansanız dahi spor ve sözlü mülakatlar var hocam. Kendim gittim astsubaylık kazandım ailem yüzünden gidemedim sınava çalışırsınız zaten mülakatlar zor spor mülakatında 1'den fazla hata yapanları eliyorlar.

MSÜ sınavının taban puanları sürekli değişmektedir ve bu puanlar her sene güncellenmektedir. Sınavda sadece taban notunu geçmeniz çağırılmanız için yeterli olacaktır. Kolay gelsin.

Ortalama kaç net yapsam çağrılırım?

Milli Savunma Üniversitesi sınavından (say) 280 puan alabilmek için Türkçe 18 net, matematik 21 net, sosyal bilimler 3 net, fen bilimleri 10 net yapmanız gerekmektedir.

Milli Savunma Üniversitesi sınavından (EA) 282 puan alabilmek için Türkçe 25 net, matematik 14 net, sosyal bilimler 11 net, fen bilimleri 1 net yapmanız gerekmektedir.

Hocam bunlar kara ve deniz harp okulları için geçerlidir hava harp, bando ve astsubay MYO puanları farklıdır.

350 380 falan tahmini.

Yazdığınız puanla hava harpe giriliyor daha düşük istiyorlar eğer arkadaş hava harpe gitmeyecek ise.

Yeni konular

Geri
Yukarı