Nasıl yazılım öğrenilir?

İngilizce önemsiz denmedi. Başından İngilizce'nin önemiyle alakalı %3-5 yorumu yok. İngilizce bilmek öğrenmenin önemli bir parçası mı? Evet. Bunun aksini söyleyen kimse yok. Fakat (programlama) dili öğrenmek programlamanın, yazılım geliştirme kavramının, muazzam ufak bir parçası. Bunu anlamamakta ısrar ediyor olman muazzam şaşırtıcı bir durum. Sapla samanı ısrarla birbirine karıştırıyorsun. Programlama öğrenirken İngilizce önemsiz demiyoruz bak. Artık tekrara giriyorum. Programlama öğrenirken (PROGRAMLAMA) DİLİ öğrenmeye odaklanmak anlamsız. Dilden bağımsız diyeceğim sen yine İngilizce için konuşuyorum sanacaksın, o yüzden; programlama dilinden bağımsız, temel konseptleri öğrenmek daha önemli. Programlama dili öğrenmek, programlamanın temellerini öğrenmedikten sonra, anlamsız.
😂 kusura bakmayın burada uzun süren boş bir kaosa sebep olmuşum o zaman. Bizim buralarda bu tür şeylere biraz fazladan dikkat ederler çünkü eğer bu benzeri bir yanlış anlaşılma olursa ''bu sektörde bu anlamda kullanıyoruz'' gibi bir bahane kullanmanız mümkün değil; spesifik ve açık bir şekilde olmadığınız için suçlu yine siz kabul edilirsiniz. Yazdıklarınızı tekrar okudum, sanırım söyleyebileceğim tek şey ''haklısınız'' demekten başka bir şey değil. Tek kelimelik gülünç bir yanlış anlaşılma ile boş yere vaktinizi aldım, özür dilerim.

Kodlama dilinin kendisinde İngilizcenin çok az yer kapladığını bende biliyorum ama, söz konusu o kodlama dilini veya o dilin bir kütüphanesini öğrenmeye geldiğinde, ana dili İngilizce olmayan biri için bence İngilizce öğrenmek, onun için yazılım öğrenmenin %2'sini falan oluşturmaz.

Kodlama dili diye bir sey yok, bizim burda cok spesifiktir insanlar diye afra tafra yapip da programlama diline kodlama dili demen zaten teknik terminolojiye hakim olmadigini ya da kendinle celistigini gosteriyor.

Konuda programlama dili ile Ingilizceyi birbirine karistiran tek insansin, bakis acisi farki degil bu; mevzuyu anlamiyorsun ya da Turkceyi unutmussun.

Kodlama dili diye bir sey yok, bizim burda cok spesifiktir insanlar diye afra tafra yapip da programlama diline kodlama dili demen zaten teknik terminolojiye hakim olmadigini ya da kendinle celistigini gosteriyor.

Konuda programlama dili ile Ingilizceyi birbirine karistiran tek insansin, bakis acisi farki degil bu; mevzuyu anlamiyorsun ya da Turkceyi unutmussun.
Evet şahsen ben de Türkçeyi unuttuğumu düşünüyorum. Ayrıca takdir edersiniz ki 7 yıldır Japonya'dayım ve burada eğitim alıyorum. Öğretilen terimler hep Japonca. Yani bu kadar çelişki olması gayet doğal :). Bu foruma katılmamın sebeplerinden biri de bu çelişkileri azaltmak. Konuyu uzatmanın ve sapıtmanın bir anlamı yok; arkadaş LGS odaklansın, istediği bir liseye geçsin daha sonra ilgi duyduğu bir programlama dilini öğrenebilir, boş zamanlarında oyun oynamak yerine.

Geri
Yukarı