Nasıl yazılım öğrenilir?

TüRkÇüBabAprO

Centipat
Daha fazla  
Bu LGS bittiğinde kendimi tamamen bu konuya vereceğim fakat şimdiden gelecek için hazırlık yapmak istiyorum. Öyle küçük çaplı oyunlar veya programlar yapmayı istiyorum fakat nereden başlayacağımı, neyi kullanacağımı bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz veya yardımcı olabilecek YouTube videoları var mıdır?

Bu LGS bittiğinde kendimi tamamen bu konuya vereceğim fakat şimdiden gelecek için hazırlık yapmak istiyorum. Öyle küçük çaplı oyunlar veya programlar yapmayı istiyorum fakat nereden başlayacağımı, neyi kullanacağımı bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz veya yardımcı olabilecek YouTube videoları var mıdır?

Merhaba bende aynı konu üzerinde yoğunlaşacağım Udemy önerenler olmuştu bakmaya pek fırsatım olmadı Udemy üzerinden ücretsiz ya da ücretli eğitimler alabilirsin.

C# ile başlayabilirsin, hem oyun hem program yapmak istiyorum dediğin için onu önerdim fakat yöneldiğin sektöre göre öğreneceğin dil de farklılık gösterecektir tam olarak ne yapmak ne yazmak istediğine iyi karar vermen gerekir.

BTK Akademi'yi öneririm devlet onaylı ver kurs bittiğinde devlet onaylı sertifika veriyor ve tamamiyle ücretsiz devletin sağladığı bir hizmet Akademi linki bu.

C# ile başlayabilirsin, hem oyun hem program yapmak istiyorum dediğin için onu önerdim fakat yöneldiğin sektöre göre öğreneceğin dil de farklılık gösterecektir tam olarak ne yapmak ne yazmak istediğine iyi karar vermen gerekir.

Oyun yapmak fakat önceden bilseme gittiğim için Python bilgim az da olsa var

Dil ya da alan olarak nereden başladığının o kadar bir önemi yok yeter ki başladıktan sonra devam et. Yönelebileceğin birkaç alan var web, oyun geliştirme, mobil programlama, yapay zeka, veri bilimi vb.
İlgini çeken bir yerinden başlayıp biraz işin içine biraz girsen nereden devam edeceğine kendin karar verirsin zaten. İnternetten öğrenmek isteyen birisi için sınırsız kaynak var ama CS50 Harvard CS50 bilgisayar bilimine giriş benim bildiğim en kaliteli kaynak (ücretsiz).

Kendimden biliyorum sınav ile programlama aynı anda olmaz. Ben de LGS zamanı sadece derslere odaklansaydım 400 puan yerine belki de 450 alırdım. O yüzden biraz daha sabretmen senin için daha hayırlı olur diye düşünüyorum. Ama baktın aynı anda götürüyorsun ufaktan boş zamanlarında kendi kendine bir şeyler yapmaya çalış.

Kendimden biliyorum sınav ile programlama aynı anda olmaz. Ben de LGS zamanı sadece derslere odaklansaydım 400 puan yerine belki de 450 alırdım. O yüzden biraz daha sabretmen senin için daha hayırlı olur diye düşünüyorum. Ama baktın aynı anda götürüyorsun ufaktan boş zamanlarında kendi kendine bir şeyler yapmaya çalış.
ders çalışırken mola diye oyun oynuyorum, oyun oynamak yerine yazılım öğrenmek daha çok işime yarar diye kara verdim

Geri
Yukarı