Nasıl yazılımcı olunur?

Rifmon

Hectopat
Arkadaşlar selam. Yazılımcı olmak istiyorum 16 yaşındayım ya website kodlamak ya da oyun kodlamak istiyorum. Hangisinin önü daha açık? Yardımcı olabilir misiniz? Ve önü açık olanı ben nasıl öğreneceğim programlarını ve o programları öğrenebileceğim YouTube linklerini falan da verebilir misiniz? 11.sınıf öğrencisiyim ve üniversiteye geçmeden birkaç şey öğrenmek istiyorum.

Öncelikle sen ne istediğine karar vermelisin. Hangisinden daha çok zevk alacağını düşünmelisin. Şahsen ben web kısmından nefret ediyorum. Şu görsel sana yardımcı olabilir:

Ekran-Alıntısı.png

Yazılım öğrenerek. Yazılımcı olmak için ünversiteye gideceksin diye bir şart yok ama üniversitede daha iyi eğitim görüyorsun bir de daha kolay iş buluyorsun.

Yazılımın birçok varyasyonu var. İlk önce tam olarak oyun yaparken hangi kısmı yazacağınızı, kodlayacağınızı kafanızda oluşturun. Önü en açık olan kısım oyun yazılımı yerine yapay zeka yazılımı diyebilirim. Yazılımda üniversite çok büyük bir etken değil, işte iyi olmak yeterli oluyor. Site kodlamak istiyorsanız da önerim Javascript olacaktır, Javascript öğrendikten sonra devamı zaten çok hızlı bir şekilde geliyor. Ek olarak Front End Develop ile ilgili bir kanal biliyorum, istediğiniz konularla ilgilenen birisi. Bahsettiğim kanal linki

İkisinin de önü açık. Hangisi hoşuna gidiyorsa ona yönelebilirsin.

Geri
Yukarı