Nasıl yazılımcı olunur?

darkbabba

Decapat
Yazılım hakkımda 0 bilgim var az çok CMD kullanmayı biliyorum oyundan başka bir şey bilmiyorum desem daha doğru, bayağıdır video izliyorum ama anlamıyorum bir şeyi öğrenmek bana zor geliyor yazılımcı olmak isteme sebebim oyun programlama veya kendime ait site kurma gibi şeyler düşünüyorum. Yazılımcı arkadaşlar varsa bana yardımcı olursa çok sevinirim

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim vazifem değil ama herkes gibi şunu diyebilirim YouTube, Udemy Vb. siteler ve uygulamalar mevcut oradan izleyerek yapabilirsin ama "bir şeyi öğrenmek bana zor geliyor" cümleni ele alırsak Unity 3D-2D
Oyun (yabancı kanallar) yapma yani düşünüyorum hani başka diyebileceğim bir şey yok ve anlaman lazım istiyorsansa anlamakta zorundasın.

Yeterli seviyede İngilizceniz ve bilgisayarınız varsa YouTube ve kurs siteleri gibi yerlerden dil öğrenir gibi öğrenirsiniz. Ardından yapacağınız projede mantığınızı ve öğrendiğiniz yazılım dilini kullanırsınız. 0'dan başlayarak öğretilen kurslar oluyor.

Yazılım hakkımda 0 bilgim var az çok CMD kullanmayı biliyorum oyundan başka bir şey bilmiyorum desem daha doğru, bayağıdır video izliyorum ama anlamıyorum bir şeyi öğrenmek bana zor geliyor yazılımcı olmak isteme sebebim oyun programlama veya kendime ait site kurma gibi şeyler düşünüyorum. Yazılımcı arkadaşlar varsa bana yardımcı olursa çok sevinirim
Oyun programlama için Unity, site kurmanın en temelleri için HTML, CSS araştırabilirsiniz. Youtube gibi kaynaklardan faydalanın durmadan çalışın kendinizi geliştirin. Takıldığınız bir yer olursa burada konu açarak yardım isteyin. İngilizceniz yeterli düzeyde değil ise ilk onu halledin.

Anlamak için bir projeye başlaman gerekiyor. Sadece kurs/video izlemenin faydası olmuyor.

Haklısınız hocam küçük projelerle başlayıp temelleri öğrenip daha büyük projelere atılarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Kurslarda zaten konutların çalışma prensibinden ve projeler üzerinden gidiliyor. Bu projeleri kendi bilgisayarınızda tekrar edip üstüne kendi eklemelerinizi yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı