Neden Casper sevilmiyor?

Atlas Olta

Hectopat
Daha fazla  
Neden Casper marka sevilmiyor?
Forumda gezerken mesela bir adam Casper mouse pad bile alınmaz demiş.
Benim de eskilerden kalma bir Casper PC'im var ama memnunum.

Casper uzun zaman boyunca başka markaların ürünlerine ait patentleri alarak kendini üretici olarak gösterdi :) Yurtdışından aldıkları ürünlerin üzerine %70 katarak geçirdi. Bu şekilde büyüdü. Ve genelde hep kötü ürünlerin patentlerini alarak bu seviyeye gelmeyi başardılar. Son 3-4 senedir kendini bu konuda geliştirdi, ama hala fiyatları kazık.

Neden Casper marka sevilmiyor?
Forumda gezerken mesela bir adam Casper mouse pad bile alınmaz demiş.
Benim de eskilerden kalma bir Casper PC'm var ama memnunum.

Bazı modelleri sorunlu olduğu için olabilir. Ben de 6 yaşından beri kullanıyordum. Şu an 16 yaşındayım 2-3 sene önce hiçbir şey kaldırmadığı için sattım ama taş gibi çalışıyordu günlük işler için.

Ben de bana biri sorsa önermem ancak kendim hiç kullanmadım. Bugüne kadar da kullanıcılarından ve ya teknoloji çevrelerinden pek güzel yorumlar duymadım hakkında. Kağıt üstünde güzel duran donanıma sahip olan bilgisayarlar satıyorlar algısı var hep. Bunun yanında paylaşılan tecrübelere göre bir de satış sonrası deneyimi var ki, asla değmez diye düşündürüyor. Özellikle garantiye işin düşünce süründürmeye çalışıyorlarsa, kralı olsa istemem ben. Hatta yakın zamanda G870 rtx4060 almak istemiştim ama tereddütlerim vardı, o kadar iyi yorum gelmedi ki vazgeçtim ve asus tuf A15 aldım rtx 4050'li. Para kazanmayı biraz güvenilirliğe tercih etmiş görünüyorlar.

Kuzenimde Casper kasa vardı, abim her fırsatta bu bilgisayarın ne kadar dandik olduğundan bahsederdi ama o haliyle 10 yıldan fazla çalıştı. Ha ben sevmem o ayrı ama yine de insanlar bazen popüler söylemlere kapılıyorlar. Mesela bende 2016 yılında Turbox'dan PC aldım, aldıktan sonra kime sorduysam herkes çöp dedi, parana yazık olmuş dedi. 2016 ve 2017 yıllarında her ay ortalama 300 GB internet harcardım bu PC de, bir oyunu bitirir ardından hemen başka indirir, öncekini siler, aynı anda girip oyunumu da oynardım. O 1 TB'lik HDD'yi en az 25-30 kez komple doldurup boşaltmışımdır. Daha geçen yıl termal macunu değiştirdim, ondan önce sadece belirli aralıklarla tozunu alırdım. Şu an performansı biraz düştü ama hala GTA 5'i 22-24 FPS çalıştırıyor, War Thunder düşük-orta ayarlarda oynatıyor. Geçen yıl benim Turbox 6 yıldır çalışıyor dedim diye resmen linç yemiştim, akıllarınca beni linçleyenler de hiçbir zaman bu marka PC kullanmayan sadece çevreden duyduğuyla konuşan insanlardı :)

Geri
Yukarı