Neden hiç kız arkadaşım olmuyor

Denemeye başlıyorum ve bir de arabacıyım kızlar ondanda sevmiyor olabilir mi?

Arabacıyım, kız ondan sevmiyor diye bir saçmalık olamaz. Ama bunu takıntı şekline getirip her konu arasında arabayla alakalı bir şey diyorsan kızları bırak, erkekler de uzaklaşır. Ama kendi kendine arabalara ilgi duyuyorsan ve konuyla alakası olunca söylüyorsan asla bu nedenden dolayı sevmiyor olamazlar. Bu arada bu tavsiyeleri yazıyoruz fakat yaşın daha çok genç, bu yaşta yapılan ilişkilerin kimseye faydası olmuyor. %99'u uzun vadeli olmuyor. Sen kendini geliştirmeye bak. Yeteri kadar gelişip, olgunlaştığın zaman ilişkilerin olacak zaten...

Utangaclık var yenemiyorum otobüste yanıma kız oturuyor bakmaya utanıyorum sapık olayı da var bir de.

Yanıma otursa ben de bakmamaya gayret gösteriyorum, sizin dediğiniz toplum baskısı, benim dediğim kendimce olan düşüncelerim. Yukarıda dediğim gibi önyargılarınızı kırmanız gerek, zamanla olur o da merak etmeyin. Bu yaşlarda bazen normal bile karşılıyorum bu düşünceleri.

Utangaçlık var yenemiyorum otobüste yanıma kız oturuyor.

Biriyle konuşmak isteyince konuşacaksın, hoşlandıysan açık açık belli edeceksin. Ya reddederse diye düşünüyorsun, korkuyorsun değil mi? Ya konuşmazsan, bu sefer hiç şansın olmayacak. Konuşunca şansın çok daha yüksek olacak, bu durumda utangaçlık falan yok, konuş.

Sapık olayı da var bir de.

Bu durum gerçekten çok kötü. Gelişmiş ülkelerde böyle sorunlar yokken bizde var maalesef. Dikkatli olmak gerek, hiç tanımadığın bir insana dikkatli yaklaşmak gerekiyor.

Geri
Yukarı