Neden kız arkadaşım olmuyor?

Selamlar, fiziksel özelliğimi anlatayım:
Sarı saçlıyım.
Mavi gözlüyüm.
1.72 boyum var.
Yani fiziksel olarak benden daha kötü olan can dostum bile yaptı ben yapamadım.
Neden yapamıyorum?

Bu nasıl bir düşünce?
Neden kız arkadaşım olmuyor diye bir soru olabilir mi?
Hiç birini sevdiniz mi?
Ve açıldınız mı?
Kız arkadaş isteyen sen olduğuna göre ilk adımı sen atmalısın.
Arkadaşını kıskandığın için iyi bir ilişki kuramayacaksın ve olan karşı tarafa olacak. Umarım yolun açık olmaz.

Bu nasıl bir düşünce?
Neden kız arkadaşım olmuyor diye bir soru olabilir mi?
Hiç birini sevdiniz mi?
Ve açıldınız mı?
Kız arkadaş isteyen sen olduğuna göre ilk adımı sen atmalısın.
Arkadaşını kıskandığın için iyi bir ilişki kuramayacaksın ve olan karşı tarafa olacak. Umarım yolun açık olmaz.
Dostum ne var bunda ? Arkadaşını tabi ki kıskanabilir, sen Ferrarisi olan veya sistemi yüksek olan birini kıskanmadın mı hiç ? Hayatında hiç birini kıskanmadın mı ?

Dostum ne var bunda? Arkadaşını tabii ki kıskanabilir, sen Ferrari'si olan veya sistemi yüksek olan birini kıskanmadın mı hiç? Hayatında hiçbirini kıskanmadın mı?
İşin kıskanma vs. ile ne işi var? Adam onu belirtmemiş zaten.
Çocuk hiç açılmamış, birini sevmemiş.
Kızmı yanına gelip, "sen beni istiyorsun, gel arkadaşım ol" diyecek? Ne saçma bir düşünce tarzı bu?
15 yaşında, durduğu yerde bekleyip, ne açılıyor, ne birini seviyor. Sadece oturduğu yerden "neden benim kız arkadaşım yok" diyerek oturuyor.

Dediğine gelirsekte, cidden çok doğru bir şey demiş.
Ama siz bencil, empati yapmayan bir insan olduğunuz için biraz saçmalayıp;
Dostum ne var bunda? Arkadaşını tabii ki kıskanabilir, sen Ferrari'si olan veya sistemi yüksek olan birini kıskanmadın mı hiç? Hayatında hiçbirini kıskanmadın mı?
Demişsiniz.

Evet arkadaşını kıskanabilir ve bizde hayatımızda çoğu kişiyi vs. kıskanmışızdır.
Ama gidip de, kıskandığımız için hiçkimsenin hayatı ile sırf elimizin altında bulunması için oynamayız.

Senin 14-15 yaşında bir kız kardeşin var, ve kardeşin sırf birinin kıskançılığı yüzünden onla sevgili ve ilişkisi severek, isteyerek birlikte olma değil. Üstüne üstlük o kişi ile hayatından vakit öldürüyor, ilişkisi kötü geçiyor, mutsuz oluyor.
Sen abisi olsan bu ilişkiye izin verir miydin? Sırf 15yaşında, birinin cinsel açlığını söndürmek için bir çocukla sevgili oluyor ve zamanını, vaktini çalıyor, huzursuz mutsuz ediyor. Birbirlerini sevdikleri, istedikleri için değil de, sadece birinin kıskançlığını durdurmak için birlikteler. Burada böyle yazınca, okuyan bile huzursuz olur eğer sen annesi/babası/abisi isen ne kadar huzursuz olursun bir düşün.
Ve sende abisi/Babası olarak çıkıp: "ne var bunda? Arkadaşını tabii ki kıskanabilir, sen Ferrari'si olan veya sistemi yüksek olan birini kıskanmadın mı hiç? Hayatında hiçbirini kıskanmadın mı?" deyip, sevgili olduğu çocuğu korur musun cidden, onu haklımı bulursun? Cidden böyle mi düşünürsün kardeşine karşı?

Karakter, zeka ve bazı kişiler için cebiniz de önemli. Biriyle oturup doğru düzgün sohbet edemiyorsanız, ilişkiniz de olmaz.

Ayrıca, sevgiliniz olmak zorundaymış gibi davranmanıza gerek yok. Sırf kendinizi tatmin etmek için saçma sapan kişilerle zaman geçirirseniz kendinize, zamanınıza yazık etmiş olursunuz.

Geri
Yukarı