Nedir bu ülkemizin ''sayısal'' takıntısı?

KRALCAN

Megapat
Makaleler
6
Yer
İzmir-Bayraklı
Daha fazla  
Herkes biliyor ki artık ülkemizde ''SAYISAL'' yapamayan bir yere gelemiyor. Yani sınavda kapı gibi çıkıyor karşına. İyi, hoş ve güzel. Peki neden hiç kimse çıkıp demiyor ki bizim sayısal ortalamalarımız yerlerde, %87'si yapamıyor iken neden zorluyorlar? Benim yeteneğim spor üzerine ise ben neden şu sayısala girmek zorundayım? Neden yeteneğine göre değil de zorla?

Sözel okuyan/okumak isteyen kişiye de aynı sayısal sorular çıkıyor. Sayısal okuyan/okumak isteyen kişiye de aynı sözel sorular çıkıyor. Bu sadece sayısala özel değil. Mecburen çift taraflı çalışmamız gerekiyor. Yoksa kimse alakası veya yeteneği olmayan alandan sınava tabi tutulmak istemez.

Sözel okuyan/okumak isteyen kişiye de aynı sayısal sorular çıkıyor. Sayısal okuyan/okumak isteyen kişiye de aynı sözel sorular çıkıyor. Bu sadece sayısala özel değil. Mecburen çift taraflı çalışmamız gerekiyor. Yoksa kimse alakası veya yeteneği olmayan alandan sınava tabi tutulmak istemez.
Sayısalcıların çoğu sözel (Türkçe) yapıyor ama sözelciler sayısal (matematik) yapamıyor. Sayısalcıların çoğu dediğime bakmayın hepsi yapıyor sonuçda buraya yazdığımızla kalıyor elimizden bir şey gelmiyor aptal gibi kendi aramızda yok; sayısalcılar nasıl sözel yapııyooor ya biz matematikten başımızı kaldıramıyoz triplerine girsenizde yapıyorsuuunuuzz.
(Dilciyim)
Bu aptalca sistemin yanlış olduğunu belirtmek istiyorum çünkü elimden bişey gelmiyor.
Herkes ilgi alanıyla değerlendirilmeli.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı