Normalde 45 TL gelen su faturası 672 TL geldi

rafetsunal

Hectopat
Makaleler
1
1 bucuk senedir bu evde kiracıyım. Tek yaşıyorum ve Max gördüğüm fatura 45TL'ydi ta ki bugüne kadar. Tam tamına 672 lira su faturası geldi. Asatı aradım durumu bahsettim ya sizin dairenizden kaçak su alıyorlar ya da sayacın bozuk dedi. Telefonla ufak bir kontrolden sonra en azından su sayacı düzgündü. Ne yapmalıyım dedim asata gidip şikayette bulun itiraz et dedi. Şimdi benim aklıma takılan bir sorun var. Abonelik benim üstüme değil ev sahibinin üstüne. Ben gidip şikayette bulunmak istesem kabul görür mü? Ne de olsa benim aboneliğim değil fakat kullanıcısı benim.

Kendi üzerinize almamanız kanunen 'Usulsüz kullanım' olarak görülür. En iyisi mi ev sahibinize durumu bildirin ve beraber çözüm arayın. Ancak ben çokta bir çözüm bulabileceğini düşünmüyorum sizin gibi çok mağdur var ve çoğunun hala bu işin peşinde koştuğunu görüyorum.

Ayrıca şu anda aboneliğin sahibinin tüm faturaları size gelmişte olabilir. O yüzden ödeme yapmayıp siz şikayetinizi edin ama çokta bir sonuç beklemeyin. Ev sahibinize de söyleyip aboneliği kendi üzerinize alın kafanız rahat olsun eğer o zaman da aynı olay başınıza gelirse %100 haklı kabul edilirsiniz.

Kendi üzerinize almamanız kanunen 'usulsüz kullanım' olarak görülür. En iyisi mi ev sahibinize durumu bildirin ve beraber çözüm arayın. Ancak ben çok da bir çözüm bulabileceğini düşünmüyorum sizin gibi çok mağdur var ve çoğunun hala bu işin peşinde koştuğunu görüyorum.

Ayrıca şu anda aboneliğin sahibinin tüm faturaları size gelmişte olabilir. O yüzden ödeme yapmayıp siz şikayetinizi edin ama çok da bir sonuç beklemeyin. Ev sahibinize de söyleyip aboneliği kendi üzerinize alın kafanız rahat olsun eğer o zaman da aynı olay başınıza gelirse %100 haklı kabul edilirsiniz.

Hocam ev sahibi yurt dışında ve aramız limonlu. Telefonda bana küfürler eden birisi. Yönetici desen karşımda anama sövdüğü için benden yumruk yedi yani etrafım çok kıl insanlarla dolu. Artık yarın asata gidip durumu anlatacağım. Şurada 6 ayım daha kaldı sabır ediyorum da en sonunda insanlıktan çıkartacaklar vallahi.

Siz gene de şikayetinizi belirtin ve ev sahibinin yurt dışında olduğunu da ekleyin. Şikayetiniz gerekçeye alınacaktır. Yurt dışında olan biri için uğraşmazlar zaten. Umarım en kısa zamanda sorununuz çözülür ve rahata kavuşursun çok geçmiş olsun.

Hocam ev sahibi yurt dışında ve aramız limonlu. Telefonda bana küfürler eden birisi. Yönetici desen karşımda anama sövdüğü için benden yumruk yedi yani etrafım çok kıl insanlarla dolu. Artık yarın asata gidip durumu anlatacağım. Şurada 6 ayım daha kaldı sabır ediyorum da en sonunda insanlıktan çıkartacaklar vallahi.
Dertlerimiz aynı ortak :D Bu ülkede kiracı da olunmuyor ev sahibi de.

Siz gene de şikayetinizi belirtin ve ev sahibinin yurt dışında olduğunu da ekleyin. Şikayetiniz gerekçeye alınacaktır. Yurt dışında olan biri için uğraşmazlar zaten. Umarım en kısa zamanda sorununuz çözülür ve rahata kavuşursun çok geçmiş olsun.

Teşekkürler.

Dertlerimiz aynı ortak :D bu ülkede kiracı da olunmuyor ev sahibi de.

Ne demek istediğimi çok iyi anlamışsındır ya. Hele hacı hoca triplerine girip karşımda anama küfür etti ya o an bir yumruk koydum adama ama nasıl rahatladım anlatamam.

Geri
Yukarı