Çözüldü Ntoskrnl.exe+59b24e mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Minidump Rapor Linki
https://s6.dosya.tc/server19/yy2hi2/bluescreenerror.rar.html
RAM
16 GB RAM
SSD veya HDD modeli
1 GB HDD 500 GB SSD
Ekran kartı
NVIDIA 4060 TI
İşlemci
İ5 12400f 12 çekirdek
Merhaba. Geçenlerde Minecraft oynadıktan sonra (fazla mod kurmuştum) bir mavi ekran hatası aldım ilk defa bu bilgisayarımda. 10 GB RAM yiyordu sonrasında sorun etmedim bilgisayar yorulmuştur dedim, ama daha sonrasında alakasız yerlerde de mavi ekran hatası almaya başladım zaten raporlarda saat ve tarihi görürsünüz. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim, sevgiler.

Dosya Ekleri

• mavi ekran.png
    mavi ekran.png
    98,7 KB · Görüntüleme: 23
  • mavi ekran 2.png
    mavi ekran 2.png
    14,6 KB · Görüntüleme: 22
  • sistem.png
    sistem.png
    15,1 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tamamdır teşekkür ederim tekrardan, çıkarıyorum diski şimdi başka bir şey yok ise.

Başka bir şey yok. Mavi ekran dosyalarını da inceledim, hepsi disk kaynaklı. Analizlerini veya içeriğini pek söylemedim, yani bunda biraz üşengeçlik biraz da rahatlık var zira burası görevli olduğum bir forum değil. Keyfi olarak burada yardım ediyorum. Yine de adettendir deyip kontrole alıp öyle sonucu söylemek istersen de sen bilirsin.
Anladım, ama nasıl bozulmuş olabilir ki herhangi bir şey yapmadım ya da düzeltmenin bir yolu falan var mı?

Nasıl bozulmuş bilmiyorum sonuçta bir mekanik disk. ST görünce de midem bulanıyor artık zaten her mavi ekran/disk ilişkisinde görüyorum mutlaka kendisini. Bozuk blok tarzı bir hata yok diskte, G/Ç kısmında hardware hatası var. Bu da diskin direkt kendisi sorunlu demek oluyor. Uğraşmaya değmez, verilerini yedekleyip emekli et. HDD alacaksan WD disklere yönel.

Yeni konular

Geri
Yukarı