NVIDIA GeForce 1030 ekran kartının yandığını nasıl anlarız?

Alfondro

Decapat
Ekran kartım çalışıyor fanları dönüyor fakat görüntü gelmiyor sizce ekran kartım yandı mı yoksa anakartta mı sıkıntı var. En kötü PSU’dan gelen elektrik yetmiyor mu?
İşlemci: Intel i3 3220 3.6 GHz.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce 1030.
Anakart model no: H61h2-M17 V1.
PSU: 250W.

Daha önceden böyle bir sıkıntı var mıydı yeni mi oldu? Kabloları kontrol ediniz ve BİOS'a girip default ayarlara çekiniz. Ayrıca PSU yetersiz gibi farklı PSU'da dener misin? imkanın var ise.

Anakarttan’da görüntü almıyorum. Ekran kartım yansa fanları çalışmazdı diye düşünüyorum. Bir kere böyle yaptı ama sonradan açıldı bilgisayar. Psu yetersiz kalmış olabilir.
Mosfet diye bir şey duydum ondan kaynaklanabilir mi? Yeni psu alıcam zaten
Daha önceden böyle bir sıkıntı var mıydı yeni mi oldu? Kabloları kontrol ediniz ve BİOS'a girip default ayarlara çekiniz. Ayrıca PSU yetersiz gibi farklı PSU'da dener misin? imkanın var ise.
Bios’a giremiyorum ki görüntü hiç gelmiyor.

Mosfet genellikle işlemci besleme devresi kısmında bulunur.
Peki sorun sizce nerede? Bilgisayar çalışıyor görüntü yok. Ekran kartını çıkardım ve anakarta taktım yine gelmedi görüntü bu yüzden ekran kartından sorunlu değil bence. Psu yetersiz kalmış olabilir. 12w’luk giriş varya ona güç az gelmişte olabilir siz biliyor musunuz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı