Nvidia Görüntü Sürücüsü Yanıt Vermeyi Kesti Hatası

Jiyanxx

Decapat
Selam. 1 haftadir bu hatayi aliyorum.
Ekrana siyah duvar wallpaper koyduğumda renkler karişiyor görüntü gidiyor. Sonra tekrar geliyor PC kendi kendine reset atiyor. Nvidia Gt 420M Laptop ekran karti driver en son sürümü 391.35
Nvidia Görüntü Sürücüsü Yanıt Vermeyi Kesti ve bu durumdan kurtuldu hatasi aliyorum. Çözümü nedir? Kartta mi sorun var? Teşekkürler.

Hatayı birkaç işlemle giderebildim.
1. İlk olarak bilgisayari güvenli modda Display Driver Uninstaller ile kaldirip Nvidia ekran kartı 320.18 isimli driveri kuruyoruz (Bu driver biraz eski) .
2.Nvidia kontrol panelinden , program ayarlari , hatayi aldiğimiz oyunlari , programlari oraya ekliyoruz. Yüksek performans olarak değiştiriyoruz , dikey senkronizasyon diye bi seçenek varsa kapatiyoruz .
3.Başlat , regedit , Hkey_Local_Machine , SYSTEM , Control , Graphics Drivers'a sağ tiklayip ver diyoruz. Masaüstüne gelecek şekilde dosya ismini backup olarak kaydediyoruz. Tekrar Graphics Drivers'a sağ tiklayip , Yeni , 32 bitse Dword , 64 bitse Qword bit değeri dosya açiyoruz . Açılan dosyanin ismini TdrLevel olarak değiştiriyoruz ve dokunmuyoruz. Tekrar , Yeni , Qword(64) bit dosyasi açiyoruz. İsmini TdrDelay yapiyoruz ve değer verisini 2 olarak , taban verisini onaltılık olacak şekilde değiştiriyoruz. Ek olarak Aero patch açiksa kapatiniz ve güç seçeneklerinden yüksek perforsmansi seçmeniz yararli olacaktir
Herkese iyi forumlar

Hocam aynı sorunu yaşıyorum. 8GB Ram kullanıyorum arıza tespiti yapmak için 1 tanesini çıkardıktan sonra bu hatayı vermeye başladı.Ayrıca 8GB ram takılı iken sadece oyunlarda crash yiyiyorum.Ekran kartından yapıyor olabilir mi?

Hocam aynı sorunu yaşıyorum. 8GB Ram kullanıyorum arıza tespiti yapmak için 1 tanesini çıkardıktan sonra bu hatayı vermeye başladı.Ayrıca 8GB ram takılı iken sadece oyunlarda crash yiyiyorum.Ekran kartından yapıyor olabilir mi?
Bu hata üzerinde hala uğraşıyorum. Birkaç gün düzeldi ama yine ekran rengi iyice bozuluyor ekran gidip geliyor bilgisayar reset atiyor. Nvidiayı DDU ile komple kaldırınca düzeliyor. Sanirim ekran karti bozuk yada aşırı yük biniyor. MSI afterburner proğramıyla bir dene ayarları düşürmeye çalış yoksa ekran karti arizalanmiştir. İyi günler.
Windows 10 Single Home kurdum şimdi tekrar deniyorum. Sonuçları yazarim.
Bu hata üzerinde hala uğraşıyorum. Birkaç gün düzeldi ama yine ekran rengi iyice bozuluyor ekran gidip geliyor bilgisayar reset atiyor. Nvidiayı DDU ile komple kaldırınca düzeliyor. Sanirim ekran karti bozuk yada aşırı yük biniyor. MSI afterburner proğramıyla bir dene ayarları düşürmeye çalış yoksa ekran karti arizalanmiştir. İyi günler.
Arkadaşlar Windows 10 dada Nvidia kurar kurmaz ekran karardı. Ekran kartında ariza var sanirim. Herkese iyi forumlar.
Arkadaşlar her yolu denedim. Eski driver yükledim 1-2 gün idare etti ve yine aynı hatayı verip bazen pc hiç açilmiyordu. Sorun ekran kartındaymiş ekran kartımı tamir ettirdim şuan sorun kalmadi. Nvidia gt 420m herkese iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Arkadaşlar Windows 10 dada Nvidia kurar kurmaz ekran karardı. Ekran kartında ariza var sanirim. Herkese iyi forumlar.
Arkadaşlar her yolu denedim. Eski driver yükledim 1-2 gün idare etti ve yine aynı hatayı verip bazen pc hiç açilmiyordu. Sorun ekran kartındaymiş ekran kartımı tamir ettirdim şuan sorun kalmadi. Nvidia gt 420m herkese iyi forumlar.

Ekran kartınızı nerede tamir ettirdiniz acaba benimki de NVIDIA ?

Ekran kartından olduğuna emin misin hocam? Ona göre yeni bir kart satın alacağım. Senin aldığın hatanın aynısını alıyorum bende.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    8 KB · Görüntüleme: 37
Ekran kartından olduğuna emin misin hocam? Ona göre yeni bir kart satın alacağım. Senin aldığın hatanın aynısını alıyorum bende.
Kesinlikle ekran kartı bozuk,bilgisayarciya götürdüm birisi 400 tl dedi. Başkası 200 tl dedi 200 tl olana verdim. Ekran kartını makineyle ısıtıyor reballing tamiri yapiyor sanirim. Zor kurtardım laptop'u şuan düzeldi yapildi.

Ben de NVİDİA kullanıyorum, memnunum fakat Driver düzgün kalkıp kurulmadığında bu gibi sıkıntılar yapabiliyor. Herşeyi doğru yaptığınızdan emin misiniz? Son çare kartı Teknik serviste teste sokup, baktırın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı