Nvidia Optimus GT520m Devre Dışı Bırakma

Bahsetmiş olduğun yöntemi,NullCpu*,FakeSMC*,NvidiaFermi* vs olmuyor. Hw sensor ile takip etmiştim.İşlemci çalışması normal makinenin ısınmasına sebep sanırım Nvidia kart çünkü Ubuntu ve Windows,Nvidia kart çalışırken bu kadar ısınma yapıyordu. BİOS zaten c-state ayarı yok.

Son düzenleme:
Dün akşam dsdt editi ile bu sorunu çözdüm. sadece intel kart çalışıyor. Şu an buz gibi bir pc ve windowsta 20 dakika giden şarj yerine 2,5 giden şarjım var. Pilin neredeyse %85 bitmiş durumda. Yeni pil geldiğinde süreyi gerçekten merak ediyorum. Ayrıca, benzer sorunu yaşayan insanlar dsdt editleyerek sorunu çözebilir. Şuan benim için tek sorun touchpadta scrolling çalışmıyor. Onuda çözdüğüm zaman detaylı bir kurulumunu anlatacağım MSI CX640'nin.

Son düzenleme:
Dsdt edit ile ilgili biraz açıklama yaparmısınız ? Nasıl yaptınız ? Mesela BİOS üzerinden ikinci kart devre dışı bırakılabiliyor mu ?

Anakart sıkıntı yaratır diye düşünüyorum.Malum Casper dandikliği söz konusu Anakart,Quanta SWH diye bir model ama chipset,işlemci,ekran kartı,ses falan bilgsayarınızla aynı diyebilirim. Aida64 ile dsdt.aml dosyası oluşturup gerekli dosya üzerinde gerekli değişiklikleri yapmayı düşünüyorum.Bu noktada dsdt.aml ne gibi değişikler yaptınızı paylaşır mısınız ?

Yükleme sonrasında: GraphicsEnabler=No & smbios.plist Macbookpro 8.1, Nvidia / HD3000 / AppleIntelHD* kextlerini silmişmiydiniz ?

Bende araştırdım ancak DSDT ile net bir çözüme ulaşan çok az.

"Şu an buz gibi bir pc ve windowsta 20 dakika giden şarj yerine 2,5 giden şarjım var." bloody76
o kadar fark etmemesi gerek dizüstü bilgisayarınız batarya bilgilerini yanlış okuyor olmasın.

Son düzenleme:
Anakart sıkıntı yaratır diye düşünüyorum.Malum Casper dandikliği söz konusu Anakart,Quanta SWH diye bir model ama chipset,işlemci,ekran kartı,ses falan bilgsayarınızla aynı diyebilirim. Aida64 ile dsdt.aml dosyası oluşturup gerekli dosya üzerinde gerekli değişiklikleri yapmayı düşünüyorum.Bu noktada dsdt.aml ne gibi değişikler yaptınızı paylaşır mısınız ?

Yükleme sonrasında: GraphicsEnabler=No & smbios.plist Macbookpro 8.1, Nvidia / HD3000 / AppleIntelHD* kextlerini sildiniz miydi ?

Bende araştırdım ancak DSDT ile net bir çözüme ulaşan çok az.

"Şu an buz gibi bir pc ve windowsta 20 dakika giden şarj yerine 2,5 giden şarjım var." bloody76
o kadar fark etmemesi gerek dizüstü bilgisayarınız batarya bilgilerini yanlış okuyor olmasın.

Merhaba evet sistem dediğim gibi çalışıyor. 35-40 arasında ısı var. Sistemi zorladığımda 40-50 arası sıcaklık değerleri ile çalışıyor. Pil çok uzun gidiyor. Kullanımın yoğunluğu ile alakalı. Dsdt ben ayarlamadım. Linklini paylaştığım forum sitesinde benim pc ile ilgil olan dsdt ve ssdt yi çıkartım.0 dsdt edit programını ve forumda paylaşılan bir terminal komutu kullanarak. Rica ettim onlar düzeleme yaptılar nvidia kapatma konusunda. Ayrıca intelhd intelhd3000 kextleri hariç tüm kextleri sildlim. ATI NVDIA GEFORCE HD4000 5000 VS .

bende nvıdıa geforce 520M var olur mu ?
Önemli olan sistem uyumluluğu ekran kartı sadece yeterli değil.

Merhaba evet sistem dediğim gibi çalışıyor. 35-40 arasında ısı var. Sistemi zorladığımda 40-50 arası sıcaklık değerleri ile çalışıyor. Pil çok uzun gidiyor. Kullanımın yoğunluğu ile alakalı. Dsdt ben ayarlamadım. Linklini paylaştığım forum sitesinde benim pc ile ilgil olan dsdt ve ssdt yi çıkartım.0 dsdt edit programını ve forumda paylaşılan bir terminal komutu kullanarak. Rica ettim onlar düzeleme yaptılar nvidia kapatma konusunda. Ayrıca intelhd intelhd3000 kextleri hariç tüm kextleri sildlim. ATI NVDIA GEFORCE HD4000 5000 VS .

Önemli olan sistem uyumluluğu ekran kartı sadece yeterli değil.

Benim bilgisayarım intel core i3 2330m
nvıdıa+intel diye birşey varmış anlamadım bilgisayarımın modeli acer aspıre 5750g

mac os x 10.9.2 yüklenebiliyor mu ?
bilgisayarımın tam özellikleri :

Yeni konu açmama gerek var mı ?

Dosya Ekleri

• bilgisayarımın özellikleri.PNG
    bilgisayarımın özellikleri.PNG
    9,5 KB · Görüntüleme: 940
Son düzenleyen: Moderatör:
benim bilgisayarım intel core i3 2330m
nvıdıa+intel diye birşey varmış anlamadım bilgisayarımın modeli acer aspıre 5750g

mac os x 10.9.2 yüklenebiliyor mu ?
bilgisayarımın tam özellikleri :

yeni konu açmama gerek var mı ? lütfen yardım edin

yardım edecek yok mu ?
Evet yüklersin. Sitedeki yükleme dosyasını kullan.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı