Nvidia Sü Ekran Kartını Görmüyor

EmirAkdemir

Kilopat
Yer
İstanbul
Merhaba technopat.net . Ben çok önce de konu açmıştım bu sorun ile ilgili ama Windows 8.1 kurmam istendi bende şimdi kurulumu gerçekleştirdim.

Bilgisayar: Acer 5920G
Ekran kartı değiştirildi: Nvidia GeForce Go6200

Ekran kartının sürücüsünü nvidianın sitesinden indiriyorum,
kurmaya çalıştığımda uygun donanım bulunamadı kur şimdi kapatılacak hatası alıyorum.
Bu sorunu nasıl çözerim?

Şimdiden teşekkürler.

Sadece kasanızın arka konnektörlerine bakın ve anakartın onboard VGA çıkışı ( veya DVI,HDMI hangisini kullanıyorsanız ) yerine ekran kartınızın çıkışına monitörünüzün takıldığından emin olun. BIOS'tan da onboard ekran kartını disable ederseniz sorun çözülecektir.
Notebook kullanıyorum. Modele biraz dikkat ederseniz... 
Windows 8.1 mi yoksa windows 8.1 update 1'i mi kurdunuz?
Ve driver solition pack 14'ü kullanın.
Windows 8.1 kullanıyorum.

update 1 'e geçin (daha güncel)ve driver solition pack 14'ü kullanın. veya aygıt yöneticisi}E.kartı}sürücüyü güncelle yapın.
driver solition pack 14'ün indirmesini az önce başlattım. 7 GB olduğundan dolayı indirmesi 2 saat kadar sürer sanırım.
Aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelle yaptım. Fakat en iyi driver zaten kurulu yazıyor.
Bu arada aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştırıcılarında Nvidia yerine Standart Görüntü Bağdaştırıcısı gibi bi isim yazıyor.
Ayrıntılarında nvidia'dan eser yok. Benim bildiğim driveri yüklememiş olsam bile ekran kartının en azından isminin görünmesi gerekiyor. 
İlk konuyu açtığımda daha 5 dakika geçmeden cevap veren ve ısrarla "windows 8.1 kur kurmazsan düzelmez!!" diye ukalalık yapan arkadaşlar nerdeler acaba? Hani kurdum windows 8.1 'i olmadı?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı