NZXT H9 Flow white vs Corsair 6500X white

Bütçe
300 euro

GeraltOfSiva

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Sistemimi topladım bembeyaz ve çok güzel olduğunu düşünüyorum bileşenleri alta yazayım bari. Öneriniz olursa düşünürüm. Almanya'dan alacağım ondan alman sitelerini atmaliyim.
MSI B650 Gaming Plus Wi-Fi ATX.
Corsair RM1000e.
Corsair Vengeance RGB 6000 MHz DDR5 white.
H150i Elite LCD 360 mm white.
Sıvı soğutmadaki fanlarla aynılar. Af 120 RGB white.
990 EVO Pro.
4080 Gaming X Slim white.
R7 7800x3D.
Sistem böyle, kozmetikten kısmak istemiyorum haberiniz olsun o yüzden 10 fan gerek yok demeyiniz. Ayrıyeten kasa bembeyaz ve Dual chamber olacak çok güzeller ve kasadaki her şey gözüküyor.

6500X yeni çıktığı için çok incelemesi yok sanırım karşılaştırmalı fakat.
NZXT H9 Flow whiteyle Corsair 6500X white arasında çok kaldım ikisi de muazzam gözüküyor fakat hangisi daha güzel olur bilemedim. Corsair bileşenlerim var yalnız NZXT daha iyi diyende olmustu sanırım ama yine de bilemedim. Fikrinizi almak isterim dediğim gibi asıl amacım kozmetik görüntüdür bu sisteme teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 1713126038044.jpeg
    1713126038044.jpeg
    40,4 KB · Görüntüleme: 55
  • 1713126078100.jpeg
    1713126078100.jpeg
    31,3 KB · Görüntüleme: 53
Nzxt h9 elite kullanıyorum açıkçası belki kafanı karıştırmak gibi olacak ama Asus gt502 o kadar güzel görünmüyor ama dizayn olarak kesinlikle gt502 çok daha iyi onu arkadaşa verip h9 elite i aldığıma çok pişmanım. İşim gereği müşteri parçalarını bilgisayarımda denemem gerektiğinde çok kıvrandırıyor ama evet görüntü olarak da toz filtreleri olarak da h9 elite çok iyi. Corsair i hiç kullanmadım ama bi yerlerden filtrelerine ve kabloların nasıl toplandığına bakarsan ileride daha az pişmanlık yaşarsın. H9 elite o konuda damükemmel değil ama gayet iyi o yüzden onu tavsiye ederim. H9 Flow da da var mı bilmiyorum ama 3 fan ve 6lı kontroller ile geldi.
Umarım istediğin güzellikte bir sistemin olur.

Nzxt h9 elite kullanıyorum açıkçası belki kafanı karıştırmak gibi olacak ama Asus gt502 o kadar güzel görünmüyor ama dizayn olarak kesinlikle gt502 çok daha iyi onu arkadaşa verip h9 elite i aldığıma çok pişmanım. İşim gereği müşteri parçalarını bilgisayarımda denemem gerektiğinde çok kıvrandırıyor ama evet görüntü olarak da toz filtreleri olarak da h9 elite çok iyi. Corsair i hiç kullanmadım ama bi yerlerden filtrelerine ve kabloların nasıl toplandığına bakarsan ileride daha az pişmanlık yaşarsın. H9 elite o konuda damükemmel değil ama gayet iyi o yüzden onu tavsiye ederim. H9 Flow da da var mı bilmiyorum ama 3 fan ve 6lı kontroller ile geldi.
Umarım istediğin güzellikte bir sistemin olur.
H9 Elite in tam olarak neyi problem çıkarttı tam anlayamadım?

H9 Elite in tam olarak neyi problem çıkarttı tam anlayamadım?
Genel bütün kasaların kablo bölümü çok sıkışık oluyor yani 6500x in kablo toplamak için dizaynını karşılaştırırsan ileride herhangi bir şey için açman gerekirse bağırsak gibi dağılmasın diye karşılaştır diye yazdım. Yani kasanın kablo toplamak için hazır cırtları anakart ve gpu power kabloları için yeterli değil şayet 6500x te tam anakartın arka-orta tarafında da kablo tutturmak için yer varsa o elite yada flow dan daha kullanışlı olur ama hava filtrelerini de karşılaştırman lazım. Örgü filtreler daha iyi iş çıkarıyor. Yani kasanın görüntüsü kadar arkada görünmeyenler de önemli onu demeye çalıştım. :) Ha bir de gt502 de sıvı soğutma için arkada ayrı bir bölüm var ve çok iyi iş çıkarıyor. Sadece hortumlar içeride görünüyor.

Genel bütün kasaların kablo bölümü çok sıkışık oluyor yani 6500x in kablo toplamak için dizaynını karşılaştırırsan ileride herhangi bir şey için açman gerekirse bağırsak gibi dağılmasın diye karşılaştır diye yazdım. Yani kasanın kablo toplamak için hazır cırtları anakart ve gpu power kabloları için yeterli değil şayet 6500x te tam anakartın arka-orta tarafında da kablo tutturmak için yer varsa o elite yada flow dan daha kullanışlı olur ama hava filtrelerini de karşılaştırman lazım. Örgü filtreler daha iyi iş çıkarıyor. Yani kasanın görüntüsü kadar arkada görünmeyenler de önemli onu demeye çalıştım. :) Ha bir de gt502 de sıvı soğutma için arkada ayrı bir bölüm var ve çok iyi iş çıkarıyor. Sadece hortumlar içeride görünüyor.
Ben h9 elite aldım o yüzden sordum daha toplayamadığım için kullanma fırsatım olmadı. Bence GT502 den çok daha iyi görünüyor kablo toplama zımbırtıları yetmediyse yenilerini alabilirsin. Sıvı soğutma bölümü dediğin şeyi de anlayamadım.

Ben h9 elite aldım o yüzden sordum daha toplayamadığım için kullanma fırsatım olmadı. Bence GT502 den çok daha iyi görünüyor kablo toplama zımbırtıları yetmediyse yenilerini alabilirsin. Sıvı soğutma bölümü dediğin şeyi de anlayamadım.
Görüntü olarak da hacim olarak da h9 elite çok daha iyi ona bir şey demiyorum zaten sadece gt502 de arka kapağı açınca üstte yatay su soğutma için özel bir bölüm var ve çok kullanışlı onu söyledim. Kablo toplamak için de ayrıca cırt alıp topladım ama içeriye sabitlemek için hazırdaki cırtlı alan yok, çok da önemli bir şey değil. Konuyu açan arkadaş flow almayı düşünüyormuş ve tahminimce flow adının hakkını veriyordur. Malum elite de üst hava tahliye alanı cam yüzünden biraz dar ama görüntü olarak tabi ki elite şu ana kadar gördüğüm en güzel kasa sana da hayırlı olsun güle güle kullan.

Yeni konular

Geri
Yukarı